Florbalisté Střešovic si od Brna vzali zpátky třetí místo

Pouze jeden den vydrželi na třetím místě florbalové superligy hráči Brna. Bulldogs, kteří v sobotu porazili Spartu jasně 9:2, přeskočil o bod mistrovský Tatran Střešovice po výhře 7:6 v prodloužení nad Pardubicemi. Na vedoucí Mladou Boleslav ztrácejí Střešovice 11 bodů.

Slavící florbalisté Tatranu Střešovice
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Tatran prohrál první třetinu 1:4 a ještě dvě minuty před koncem byl pro něj stav nepříznivý 4:6. "Jsme zpátky ve hře o nejvyšší příčky. Je jedno, v jakém složení nastoupíme, pokud budeme hrát s chutí jako od druhé třetiny. Těším se na další zápasy, protože Tatran je zpátky," řekl trenér mistrovských Střešovic Jiří Jakoubek.

Ve zcela novém stánku pro míčové sporty v Karlových Varech se ve výjezdním utkání představili v dresu pražského týmu dva odchovanci karlovarského florbalu - brankář Martin Beneš a útočník Miroslav Šnajdr. Diváci v nově otevřené hale hnali sparťanské hráče dopředu, na hřišti ale vládlo Brno.

Utkání Sparta - Brno

Z brněnských hráčů vládl především Jakub Mendrek, který zastoupil nejlepšího hráče soutěže Radka Kracigra a nastřílel čtyři branky. Brno nadělovalo a porazilo Spartu 9:2, upevnilo si tak pozici v elitní čtveřici superligové tabulky."Trenéři nám nechali trochu víc volnosti a já si myslím, že se to na naší hře projevilo, hrajeme víc v pohodě. Teď se nám hraje dobře," řekl střelec čtyř gólů Jakub Mendrek.

Tipsport superliga florbalistů - 19. kolo:

Tatran Střešovice - Sokol Pardubice 7:6 v prodl. (1:4, 3:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 26. a 60. Němeček, 16. Kubovič, 24. Brautferger, 33. Deutsch, 59. Svoboda, 65. Komárek - 10. a 18. Janeček, 15. a 58. z trestného střílení Zozulák, 3. Teichman, 29. Dlesk.

Sparta Praha - Bulldogs Brno 2:9 (1:3, 1:2, 0:4)

Branky: 10. Zouzal, 35. Svatoš - 7., 19., 46. a 49. Mendrek, 14. a 56. Krajcigr, 24. Žižka, 26. Bauer, 41. Koutný.

Mladá Boleslav - Sokol Královské Vinohrady 11:5 (6:2, 2:2, 3:1)

Branky: 9., 16. a 41. Curney, 13. a 19. P. Bouška, 30. a 54. Jelínek, 23. a 59. Salát, 8. Kadlec, 13. Křenek - 3. Baudisch, 20. Králík, 22. Kroupa, 30. Gregor, 43. Bína.

Otrokovice - 1. SC Vítkovice 3:6 (2:1, 0:3, 1:2)

Branky: 20. a 50. Vaněk, 14. Ťopek - 31., 36. a 45. Bräuer, 31. a 53. Delong, 15. Řezanina.