ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Florbalistky Herbadentu se v play-off postaví Židenicím

Velikost textu:

Praha Florbalistky Herbadentu Praha 11 SJM, které podeváté za sebou ovládly základní část extraligy, si po dnešním závěrečném 22. kole vybraly za čtvrtfinálového soupeře Sokol Židenice, pátý tým dlouhodobé soutěže. Mistrovské Vítkovice, které volily jako druhé, se rozhodly, že na úvod play-off absolvují městské derby s FBC Ostrava. Chodov sáhl po Olomouci a poslední dvojici vytvořily Bohemians s Libercem. 

Florbalistky Herbadentu
Florbalistky Herbadentu

"Židenice jsou z těch ostatních družstev tabulkově nejvýše. Je to kvalitní soupeř. Vybírali jsme z nejbližší vzdálenosti, což letos vycházelo jen Brno a Liberec, ale vzhledem ke kvalitě povrchu v Liberci jsme se s holkami rozhodly pro Brno," řekl trenérka Herbadentu Markéta Šteglová.

"Doufáme, že nás čekají kvalitní zápasy, které nás připraví na další boje v play-off. Ideálně semifinále a dál, ale to nechci předbíhat. Hlavně, když se nám začne dařit více než teď v závěru ligy," dodala Šteglová. "Vůbec jsme to nečekali, je to pro nás obrovské překvapení. Myslíme si, že můžeme být vyrovnaným soupeřem a určitě Herbadent potrápíme," uvedl kouč Brňanek Martin Hájek.

Mistrovské Vítkovice chtějí ušetřit tým cestování. "Po náročné sezoně si jdeme play-off užít a každý kilometr, který letos už nestrávíme na cestách, ale doma, našemu zdraví jen prospěje. Derby je vždycky zábava," uvedl trenér Vítkovic Jiří Velecký.

Chodov mezi Olomoucí a Libercem zvolil raději moravský celek. "Výběr proběhl na základě diskuze realizačního týmu a hráček. Tým trenéra Hausnera má za sebou asi nejlepší základní část a bude nás chtít prověřit. Chtějí hrát florbal a nejsou zákeřní. Navíc musíme trénovat víkendové pobyty na Moravě. Cílem pro play-off je rozhodně superfinále a vyhrát," uvedla trenérka Chodova Michaela Marešová. Čtvrtfinálové série, hrané na čtyři vítězné zápasy, začnou v sobotu 7. března.

Výsledky 22. kola extraligy florbalistek

JM Chodov - FBK Jičín 6:1 (2:1, 2:0, 2:0), FBC Ostrava - Herbadent SJM Praha 11 1:7 (0:2, 0:4, 1:1). 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.