Paralympijský magazín

Střešovice rozdrtily mistrovské Vítkovice, Boleslav padla v Pardubicích

Praha – Florbalisté Tatranu Střešovice zvítězili v 17. kole v další repríze loňského superfinále nad mistrovskými Vítkovicemi vysoko 8:2 a zvýšili náskok v čele tabulky na druhou Mladou Boleslav na tři body. Pěti body za čtyři branky a jednu asistenci se v dresu Pražanů zaskvěl útočník Marek Vávra. První vzájemný duel v polovině listopadu v Ostravě vyhrály Vítkovice 6:5 po samostatných nájezdech. Mladá Boleslav po úterním triumfu ve finále domácího poháru zaváhala v Pardubicích.

"Využili jsme nekoncentrovaný vstup Vítkovic do zápasu. Pak jsme soustředěně kontrolovali výsledek. Byl to výborný výkon všech hráčů," řekl útočník Střešovic Martin Richter, který zastoupil na lavičce trenéra Jiřího Jakoubka.

"V první třetině jsme udělali šest technických chyb, které Tatran dokázal nekompromisně potrestat. Rozhodla ale druhá třetina, ve které jsme dominovali, bušili do zatažené obrany a neproměňovali vyložené šance. Dostali jsme lekci z produktivity, musíme se z ní poučit," prohlásil kouč Vítkovic Michal Deus. Při vítězství FbŠ Bohemians nad Otrokovicemi 12:5 zaznamenal sedm bodů za tři góly a čtyři asistence Martin Šimek.

Středočeši smazali v závěrečné třetině dvoubrankovou ztrátu a díky trefě Radka Gwuždže z 58. minuty se alespoň dotáhli na lídra tabulky, ale v osmé sérii rozstřelu rozhodl Jakub Burian. Pardubice vylepšily svou pozici v boji o play-off a na osmém místě zvýšily náskok na devátý FBC Ostrava na tři body. Ostravané mají ale dva zápasy k dobru.

Sestřih florbalu Střešovice - Vítkovice

Extraliga florbalistů - 17. kolo:

Pardubice - Mladá Boleslav 6:5 po sam. nájezdech (3:3, 2:1, 0:1 - 0:0) Branky: 1. a 17. Teichman, 10. Bahník, 29. Formánek, 36. Ďopan, rozhodující sam. nájezd Burian - 18. a 39. Curney, 3. J. Bouška, 9. Kološ, 58. Gwuždž.

Bulldogs Brno - FBC Liberec 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) Branky: 8. Ondráček, 25. Bauer, 41. Juhaňák - 2. Valeš, 53. Blažek. FBC Ostrava - JM Chodov 7:6 (3:3, 0:1, 4:2), Branky: 49. a 58. Šimíček, 3. Komačka, 13. Ivan, 13. Švajný, 41. Šimík, 52. Svačinka - 18., 36. a 59. Dóža, 5. Ondrušek, 10. Fiala, 56. Strachota.

FbŠ Bohemians - Otrokovice 12:5 (3:0, 3:1, 6:4) Branky: 49., 51. a 60. M. Šimek, 5. a 16. Kieler, 18. Mandík, 21. Šárka, 23. Bílek, 26. Čihák, 46. Kisugite, 46. Bagin, 51. Růžek - 44. a 51. Uhrinovský, 39. Valčík, 49. Petřík, 58. Vaněk.

Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 8:2 (5:0, 0:1, 3:1) Branky: 3., 4., 48. a 54. M. Vávra, 9. Mayer, 17. Jan Kolísko, 18. Komárek, 60. Natov - 40. Pešat, 49. Hájek.