ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Čeští florbalisté budou na MS hrát se Švýcary, Estonci a Nory

Velikost textu:

Göteborg - Čeští florbalisté se utkají na prosincovém mistrovství světa v Göteborgu v základní skupině B se Švýcarskem, Estonskem a Norskem. Z ní v novém systému turnaje postoupí první dva týmy přímo do čtvrtfinále, zbývající dva čeká kvalifikace play-off. Ve skupině A se představí domácí obhájce Švédsko, Finsko, Lotyšsko a Německo. Desátý světový šampionát se hraje od 5. do 14. prosince. 

Česká florbalová reprezentace
Česká florbalová reprezentace

Šestnáctka účastníků je nově rozdělena do dvou výkonnostních kategorií po osmi. Stejně se hrálo už loňské mistrovství světa žen v Brně a Ostravě. Skupinu C tvoří Japonsko, Slovensko, USA a Korea, v "déčku" se představí Rusko, Kanada, Austrálie a Dánsko. Dva úspěšné celky z obou skupin budou hrát v osmifinálové části s týmy ze skupin A a B.

"Nový systém se skupinami podle aktuálního žebříčku přináší důležitější zápasy už ve skupinách a zároveň dává všem účastníkům šanci na účast ve čtvrtfinále. Navíc i nejlepší týmy musí hrát od začátku dobře, aby se vyvarovaly předkolu play-off," řekl generální sekretář Mezinárodní florbalové unie John Liljelund.

Letos poprvé měl na mistrovství světa jistou účast jen pořadatel. O zbývajících 15 míst se hrálo v kontinentálních kvalifikacích. Český tým na konci ledna v nizozemském Nijmegenu ovládl skupinu s domácí reprezentací, Rakouskem, Velkou Británií, Dánskem a Německem.

Los základních skupin MS florbalistů v Göteborgu (5.- 14. prosince 2014):

Skupina A: Švédsko, Finsko, Lotyšsko, Německo
Skupina B: Česká republika, Švýcarsko, Estonsko, Norsko
Skupina C: Japonsko, Slovensko, USA, Korea
Skupina D: Rusko, Kanada, Austrálie, Dánsko

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.