ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa
Czech Open

Florbalisté Otrokovic zdolali Josbu 6:2

Velikost textu:
aktualizováno 15. 8. 2013 20:37

Praha - Florbalisté Otrokovic získali na mezinárodním turnaji Zone Czech Open v Praze skalp finské Josby Joensuu, kterou ve druhém utkání ve skupině A porazili 6:2. Ze šestice českých účastníků v elitní kategorii mužů dnes vyhrála nad zahraničním sokem z elitních evropských soutěží také Mladá Boleslav, která v "béčku" zdolala švýcarského vicemistra Floorball Köniz 7:4.

Florbal
Florbal

Otrokovice si proti Josbě spravily chuť po úvodní porážce s extraligovým vicemistrem JM Chodov 1:2. "Bylo to naše vůbec první vítězství v elitní kategorii na Czech Open, takže jsme si to užili," řekl kapitán Panthers Jaroslav Vaněk.

Po postupu mezi elitu do nejvyšší soutěže v roce 2011 hrají Otrokovice mezi nejlepšími týmy Czech Open teprve podruhé a loni uhrály bod za remízu se švédským Falunem. Chodov po výhře na Panthers v dalším duelu podlehl švýcarskému SV Wiler-Ersigen 2:5.

přehrát video
Sestřih utkání Mladá Boleslav - IBK Dalen

Mladá Boleslav v prvním utkání prohrála se švédským Dalenem 3:4, ale napodruhé už proti němu uspěla. Köniz, který vede nově bývalý český reprezentační trenér Tomáš Trnavský a hraje za něj Pavel Machala, má zatím na turnaji jen bod. Na úvod uhrál remízu 3:3 s pražskou Spartou, která potom prohrála s Dalenem 1:5.

Mistrovské Vítkovice podlehly v "céčku" obhájci trofeje švédskému celku Pixbo Wallenstam 0:2, následně porazily Lerkings 6:4. Lotyši předtím dokázali přehrát Grasshopper Curych 2:1. Na první zisk čeká pořádající Tatran Střešovice, který prohrál ve skupině D s finským šampionem SVP Seinäjoki 1:5 a se švédským Siriusem 3:4.

Elitní kategorie mužů:

Skupina A: Panthers Otrokovice - JM Chodov 1:2, Wiler-Ersigen - Josba Joensuu 3:1, Panthers Otrokovice - Josba FIN 6:2, JM Chodov - SV Wiler-Ersigen 2:5.

Skupina B: Sparta Praha - Floorball Köniz 3:3, Mladá Boleslav - IBK Dalen 3:4.

Skupina C: Lekrings - Grasshopper Curych 2:1, Pixbo Wallenstam - 1. SC Vítkovice 2:0.

Skupina D: SPV Seinäjoki - Tatran Střešovice 5:1, UHC Grünenmatt - SPV Seinäjoki 1:4.

Elitní kategorie žen:

Skupina A: ČR '19' - JM Chodov 1:2, IBK Dalen - Wizards Bern Burgdorf 5:0, JM Chodov - IBK Dalen 1:2.

Skupina B: Umea IBF - Německo 2:1, Herbadent SJM Praha - Zug United 5:0, Německo - Herbadent SJM Praha 0:10.

Skupina C: Elite Praha - 1. SC Vítkovice 1:2, IBF Dalen - SB-Pro 4:1.

Skupina D: Slovensko - FBC Liberec 6:3, Pixbo Wallenstam - FbŠ Bohemians 3:3.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.