BBV po 25 letech

Florbalisté na úvod juniorského MS smetli Dány 14:3

Hamburk - Čeští florbalisté při vstupu do juniorského mistrovství světa v Hamburku rozdrtili Dánsko 14:3. Čtyřmi góly se na tom podílel Radek Valeš, tři branky zaznamenal kapitán Tadeáš Chroust. Další zápas v základní skupině A čeká svěřence trenéra Jiřího Kysela ve čtvrtek od 16:00 s obhájci titulu Finy.

Radost českých florbalistů
zdroj: ČT24

Češi se prosadili poprvé v sedmé minutě díky Šešulkovi, za 17 vteřin zvýšil Valeš a ve 14. minutě upravil Fuchs už na 3:0. Na Johansenovo snížení odpověděl ještě v úvodní části Kieler.

Ve druhém dějství Češi i díky dovršeným hattrickům Valeše a Chrousta zvýšili až na 10:2. Po Johansenově druhém gólu ještě vylepšili skóre českého výběru Sládeček, opět Valeš, Mendrek a Smíšek.

Výsledky skupiny A:

Česko - Dánsko 14:3 (4:1, 6:1, 4:1)

Branky: 8., 31., 34. a 51. Valeš, 25., 32. a 39. Tadeáš Chroust, 7. Šešulka, 14. Fuchs, 15. Kieler, 21. Gruber, 47. Sládeček, 54. Mendrek, 57. Smíšek - 16. a 43. Johansen, 30. Sivapalan.