ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš
Euro Floorball Tour

Češky prohrály na úvod EFT s Finkami

Velikost textu:

Brno - České hráčky vstoupily do domácího turnaje Euro Floorball Tour porážkou s Finskem 3:4. Svěřenkyně trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové si připsaly alespoň dodatečný bod za vítězství v samostatných nájezdech 2:1. Druhý zápas čeká Česky v sobotu od 20:00 proti Švýcarsku.

Utkání Česko - Finsko
Utkání Česko - Finsko

Český tým byl před 310 diváky v hale Vodova blízko vedení v 15. minutě, kdy Sládečková trefila tyč. Vzápětí se prosadily Finy, když po standardní situaci po přihrávce Rantalové otevřela skóre osamocená Alankoová. Za 31 vteřin zvýšila Luomaniemiová. Domácí tým se radoval 75 sekund před koncem první části, kdy překonala Mäkeläovou Krupnová.

V úvodu druhé třetiny vrátila Suomi dvoubrankový náskok znovu Alankoová. Češky ale mezi 27. a 28. minutou během 74 sekund vyrovnaly díky brankám Hyršlové a Jílkové. Finky ale opět utekly do vedení po trefě Ukkonenové. V závěrečné části se český tým marně snažil vyrovnat. Největší šance nevyužily Koníčková a v závěrečné power play Krupnová.

V následných nájezdech se prosadily ve třetí sérii Billá i Alankoová, ve čtvrté uspěla i Sládečková, zatímco Ukkonenová ztroskotala na Christianové.

ČR - Finsko 3:4 (1:2, 2:2, 0:0), nájezdy 2:1
Branky a nahrávky: 19. Krupnová (Urbánková), 27. Hyršlová (Sládečková), 28. Jílková - 15. Alankoová (Rantalaová), 16. Luomaniemiová (Niemeläová), 22. Alankoová (Rantalaová), 34. Ukkonenová. Rozhodčí: Petřík, Podlesný (oba ČR). Bez vyloučení. Diváci: 310.

Muži podlehli v Tampere domácímu Finsku 5:6

Čeští florbalisté prohráli v úvodním vystoupení na Euro Floorball Tour s Finskem 5:6 a nic platný jim nebyl ani hattrick Jiřího Curneyho. Zápas ztratili svěřenci trenéra Radima Cepka ve druhé třetině, ve které inkasovali všech šest branek. Bonusový bod za vítězství v samostatných nájezdech 2:0 si připsali také Finové. Druhý zápas čeká český tým v sobotu od 18:00 SELČ se Švédskem.

Úvodní dějství se Čechům vydařilo. V deváté minutě se ujali vedení díky Curneymu, který překonal gólmana Ihmeho znovu za necelých pět minut. Ve druhém dějství smazali ztrátu Junkkarinen s Myllymäki. Cepkův tým sice dostal znovu do vedení Dóža, ale zbytek druhé části patřil Finům. Gólmana Kafku překonali dvakrát Wardi, Tiitu a Hulmi.

Naděje českého týmu oživil po 103 sekundách závěrečného dějství gólem v oslabení při Jendrišákově vyloučení Sladký. V 53. minutě dovršil hattrick Curney, ale vyrovnání už Suomi českému týmu nedovolili. V dodatečných nájezdech se prosadili jen Väänänen a Tiitu.

Finsko - ČR 6:5 (0:2, 6:1, 0:2), nájezdy 2:0
Branky a nahrávky: 26. Junkkarinen (Moilanen), 31. Myllymäki (Hulmi), 35. Wardi (Hänninen), 37. Tiitu (Heikkinen), 38. Hulmi (Väänänen), 39. Wardi (Tiitu) - 9. Curney (Natov), 13. Curney (Jendrišák), 34. Dóža (Jelínek), 42. Sladký (Tokoš), 53. Curney (Natov). Rozhodčí: Larinovs, Gross (oba Lot.). Vyloučení: 0:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 621.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.