ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Získá titul Chodov, nebo Vítkovice? Rozhodne dnešní superfinále

Velikost textu:

Praha – Poprvé v historii čeká florbalovou extraligu finále bez Tatranu Střešovice, teprve podruhé bude rozhodovat o vítězi jediný zápas. V superfinále v pražské O2 areně na sebe narazí Vítkovice a Chodov, který zaútočí před rekordní návštěvou na svůj první titul. A hrající trenér Pražanů Radim Cepek by si nemohl přát krásnější tečku za kariérou než triumf v posledním zápase. Vítkovice nechtějí zopakovat superfinálovou porážku z loňska a plánují útok na pátý ligový triumf. Přímý přenos sledujte od 18:00 na ČT sport a našem webu.

Utkání Tatran Střešovice - Chodov
Utkání Tatran Střešovice - Chodov

Vítkovice už mají se superfinále zkušenosti a podle Cepka je to velká výhoda. "Vítkovice jsou velkým favoritem, mají ten tým daleko zkušenější. Jsou vyzrálejší a my budeme bojovat tak jako proti Tatranu. Jsme outsider, nikdo nás nepasoval do role týmu, který by postoupil do superfinále. My si to budeme užívat a snažit se perfektně připravit," dodal Cepek, jehož tým v semifinále vyřadil patnáctinásobného mistra ze Střešovic.

Vítkovice byly až do úspěšného boje Chodova jediné, které dokázaly Tatran porazit v sérii play-off. Celkově sebraly Střešovicím titul za 19 sezon čtyřikrát v letech 1996, 1997, 2000 a 2009. Ve finále je tým trenéra Radomíra Mrázka popáté za posledních šest let.

"Je velká výhoda, že si kluci superfinále vyzkoušeli, navíc se jim to loni nepovedlo a prohráli, takže věřím, že to všichni budou chtít odčinit," podotkl vítkovický útočník Tomáš Sladký. Věří, že forma týmu bude gradovat. "Musíme se jen uzdravit, protože jsme polámaní jako žito. Forma šla nahoru, jak jsme zlomili semifinále s Mladou Boleslaví ve čtvrtém zápase. Odehráli jsme tři zápasy na dvě pětky a to si zaslouží poklonu," doplnil.

Při superfinále se očekává bouřlivá atmosféra, kterou vytvoří okolo deseti tisíc fanoušků. "Já tam hrál na mistrovství světa, když tam bylo čtrnáct tisíc lidí, a jako kapitánovi se mi také rozklepala kolena. Ale s tím člověk musí počítat a připravit tým, aby ho to neovlivnilo," řekl Cepek.

Vítkovice bojují o titul i v ženské kategorii

Vítkovice mají zastoupení i v ženském superfinále, moravský celek se bude snažit přerušit šestileté kralování Herbadentu SJM Praha 11. Herbadent letos vůbec poprvé za posledních šest let prohrál v play-off. Bohemians v semifinále vyřadil po vítězství 4:2 na zápasy. "Letošní cesta byla o něco těžší. Bylo to pro holky jedině dobře. Doufám, že to pomůže, že do toho dají ve finále všechno," prohlásila trenérka českých mistryň Markéta Šteglová.

Vítkovice věří, že mnohou ve finále stejně jako v základní části soupeře porazit. "Herbadent se dá porazit a my se ho nebojíme. Když budeme hrát tak jak v sedmém semifinálovém utkání, tak věřím, že zlato bude naše," řekla kapitánka Vítkovic Andrea Pastušková.

V boji o finále s Chodovem se vítkovické hráčky potýkaly s virózou a postoupily až po sedmi utkáních. "Musím uznat, že poslední týden byl velmi těžký, jak po psychické stránce, tak i po té fyzické. Bohužel na většinu holek skočil nějaký bacil, a tím pádem i síly odcházely dříve, než jsme potřebovaly," dodala Pastušková.

Ženské finále se hraje od 15:00. Oba šampioni si zajistí postup na říjnový Pohár mistrů ve finském Tampere. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.