ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Výjimečné gravitaci superfinále podléhají opory Vítkovic i Chodova

Velikost textu:

Praha – Velké florbalové superfinále se blíží a dvě opory rivalů se ho už nemohou dočkat. V minulé sezoně útočník Matěj Jendrišák zlomil rekord v produktivitě extraligy a v této sezoně se mu daří plnit vyhlášené klubové cíle s Chodovem. Nejlepší florbalista minulého ročníku si v červnu po slavnostním vyhlášení přál konečně triumf s celkem z pražského Jižního Města. V sobotním klání chybí kapitánovi Chodova proti Vítkovicím poslední krok. Útočník Tomáš Sladký získal s Vítkovicemi titul v roce 2009. Na jediný souboj o zlato v O2 areně se těší jako na zcela výjimečnou událost. Přímý přenos vysílá ČT sport a náš web v sobotu od 17:55.

Radující se florbalisté Chodova
Radující se florbalisté Chodova

"Jde to možná až nad plán. Nečekal jsem, že se nám povede postoupit do finále hned další rok," řekl Jendrišák. Chodov vyhrál v lednu už domácí pohár a dosáhl na historicky první klubový triumf. Loňský extraligový bronz už také překonal postupem přes Tatran Střešovice, který poprvé chybí ve finále.

Podle Jendrišáka si z úspěšné semifinálové série Chodov přenáší do boje o zlato sebevědomí. "A také pocit z vítězství, že se nám podařilo prolomit takové florbalové tabu. Poprvé někdo porazil Tatran dřív než ve finále. Ale jdeme do finále s velkou pokoru. Je to na jeden zápas, a když se na něj nepřipravíme, tak možnost nápravy jako v dosavadních sériích už nebude," řekl třiadvacetiletý bronzový medailista z mistrovství světa v Helsinkách z roku 2010.

Florbalisté Vítkovic slaví vstřelenou branku
Florbalisté Vítkovic slaví vstřelenou branku

Chodov v posledních letech vytvářel silný tým, ale úspěchů se dočkal až nyní. "Tým prošel o prázdninách na soustředění takovou větší krizí, při které skončilo několik hráčů a trenér. Mužstvo to svým způsobem zdravě naštvalo a konečně jsme dokázali prodat tu týmovost na hřišti," hledal Jendrišák důvody vzestupu, ke kterému pomohl i hrající trenér Radim Cepek.

Světýlko superfinále táhlo Sladkého do Vítkovic

Superfinále bylo hlavním důvodem, proč se Sladký po odchodu z finského Koovee v prosinci rozhodl pro návrat do Vítkovic. "Na ten zápas jsem myslel celou dobu, co jsem tady. Ve Finsku se v prosinci objevil problém a já jsem přemýšlel, jak z té tmy tam ven, a objevilo se světýlko v podobě superfinále. Chytnul jsem se toho a šel jsem do toho po hlavě," řekl Sladký.

Bronzový medailista z mistrovství světa 2010 v Helsinkách patří k hlavním tahounům Vítkovic. "S klukama jsme se dostali do takového laufu, že se nám to podařilo. Věřím tomu, že atmosféru, která je v týmu od čtvrtého semifinálového zápasu v Boleslavi, si přeneseme i na tu třešničku na dortu," navázal útočník, který je s 20 body nejproduktivnějším hráčem týmu v play-off.

Vítkovice si zahrály premiérové superfinále v O2 areně loni, ale podlehly Tatranu Střešovice. Sladký věří, že týmu nabyté zkušenosti pomohou. "Je to velká výhoda, kluci si to vyzkoušeli. Navíc prohráli, takže věřím, že to všichni budou chtít odčinit, ať už je soupeř jakýkoliv. Chceme také, abychom spolu s Chodovem předvedli, jak se má hrát florbal a předvedli krásný zápas," přeje si Sladký, který má na kontě i triumf ve švýcarské lize s Wilerem z roku 2008.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.