58. Rally Šumava Klatovy

Florbalisté Vítkovic vyrovnali semifinále s Mladou Boleslaví

Ostrava - Florbalisté Vítkovic zdolali ve druhém semifinálovém utkání extraligy Mladou Boleslav 8:7 v prodloužení a vyrovnali stav série na 1:1. Zápas plný zvratů rozhodl v čase 62:42 svou druhou trefou v utkání Martin Tokoš.

Vítkovice dostal v osmé minutě do vedení Lukáš Hrubý, ale na konci úvodní třetiny otočili stav Rožnovják s Pavlem Bouškou a v polovině utkání zvýšil Salát na 3:1 pro hosty. Za dvě minuty snížil Tokoš. Dvoubrankový náskok Mladé Boleslavi sice vrátil ve 35. minutě Jiří Bouška, ale do konce druhého dějství Ostravané třemi góly strhli vedení na svou stranu.

Hned po 34 vteřinách třetí třetiny v početní výhodě vyrovnal Gwuždž a další přesilovku Středočechů využil Fojta. V 50. minutě zase využili přesilovku domácí díky Patriku Suchánkovi, ale v 59. minutě vrátil vedení hostům Hněvkovský. Vzápětí trefil mladoboleslavský Novotný tyč a Patrik Suchánek poslal zápas do prodloužení. V něm rozhodl Tokoš.

1. SC Vítkovice - Mladá Boleslav 8:7 v prodloužení (1:2, 4:2, 2:3 - 1:0)

Branky: 32. a 63. Tokoš, 50. a 59. P. Suchánek, 9. L. Hrubý, 38. Hubálek, 40. Kološ, 40. Sladký - 17. Rožnovják, 18. P. Bouška, 30. Salát, 35. J. Bouška, 41. Gwuždž, 44. Fojta, 59. Hněvkovský. Stav série: 1:1.