Dohráno MOL Cup

Střešovice udolaly v prodloužení Vítkovice

Praha - Florbalisté Tatranu Střešovice porazili ve šlágru 20. kola extraligy Vítkovice 4:3 v prodloužení, přesto úřadující mistr klesl v tabulce ze třetího na čtvrté místo o bod za Chodov. Vítkovice mají ve vyrovnaném čele tabulky dvě kola před koncem základní části už jen jednobodový náskok před druhou Mladou Boleslaví. I Střešovice si ale s tříbodovým mankem na lídra stále udržují naději na vítězství v dlouhodobé části.

Střešovice v repríze loňského superfinále dvakrát prohrávaly, v úvodu dokonce o dvě branky, ale v čase 63:33 rozhodl proměněným trestným střílením kapitán Milan Fridrich. "Bylo to jedno z mála utkání v poslední době, které jsme hráli aktivněji než soupeř. Bohužel jsme to nedokázali brankově potvrdit," řekl trenér Tatranu Jan Zahalka oficiálním stránkám České florbalové unie.

Chodov v pražském derby na hřišti Sparty splnil roli jasného favorita a na výhře 10:2 se podílel pěti body za čtyři branky a jednu asistenci Patrik Dóža. Mladá Boleslav už v sobotu zdolala Otrokovice 6:5 v prodloužení.

Po sobotní porážce devátých FbŠ Bohemians a dnešní ztrátě desáté Sparty už mají jistotu účasti play off i sedmý FBC Ostrava a osmí Bulldogs Brno. Ve vzájemném utkání FBC Ostrava zdolal Brno 4:3 v prodloužení.

Výsledky 20. kola extraligy florbalistů

FBC Ostrava - Bulldogs Brno 4:3 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)

Branky: 32. Daniš, 53. Dziurdzik, 57. Krzyžanek, 64. Hanic - 20. a 39. P. Kadlec, 6. Hanák.

Torpedo Havířov - FBC Liberec 5:8 (1:3, 3:2, 1:3)

Branky: 26. a 49. Bajgar, 1. Fliega, 29. Juhaňák, 33. Vydra - 11. a 39. Blažek, 14. Vážný, 16. Ferdan, 27. Jaroslav Král, 49. Marek, 55. V. Krupička, 57. Derka.

Sparta Praha - JM Chodov 2:10 (1:5, 0:3, 1:2)

Branky: 3. Němeček, 59. Šnajdr - 19., 26., 27. a 44. Dóža, 8. Zozulák, 11. Kotlas, 14. Jendrišák, 15. Mikeš, 26. D. Podhráský, 58. Pražák.

Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 14. Natov, 28. T. Vávra, 53. M. Podhráský, 64. Fridrich z trestného střílení - 3. Tokoš, 4. Sladký, 51. Veltšmíd.