ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Ambiciózní Otrokovice touží překonat florbalový divácký rekord

Velikost textu:

Praha – Ještě před třemi lety se v moravských Otrokovicích hrála jen třetí nejvyšší florbalová soutěž. Poté však nastal ve městě velký boom a v loňském ročníku nováček extraligy pronikl hned do play-off. Ve druhé sezoně mezi elitou pokračuje vzestupný trend a Panthers se zatím drží na výborném pátém místě před týmy jako FBC Ostrava, Future nebo konkurenčním Brnem. Ambiciózní klub si navíc troufá i na překonání loňského diváckého rekordu v základní části.

Fanoušci Otrokovic
Fanoušci Otrokovic

Navíc se otrokovičtí hráči mohou těšit i ze stoupající návštěvnosti. "Je to dáno tím, že u nás hraje většina odchovanců, místních kluků. Navíc Otrokovice jsou malé město a jsme tady hlavním sportem, takže na co jiného by diváci měli chodit," vysvětluje manažer Panthers Petr Hrabec.

O divácký zájem otrokovický florbal statečně bojuje se zlínským hokejem. Domácí návštěvy jsou po Brnu druhé největší v extralize, ačkoliv termíny utkání často kolidují se zápasy zlínského PSG. "Hokej nám určitě bere diváky, na návštěvnosti je poznat, kdy se ve Zlíně hraje. Bohužel hokeji ještě dlouho nebudeme schopni konkurovat," říká smířeně Hrabec.

Otrokovické publikum florbalu rozumí a dokáže být i velmi kritické. Po ostudné porážce 1:11 od Bulldogs v českém poháru dali svou nevoli výrazně najevo. Hráči si je alespoň trochu udobřili vítězstvím právě nad Brnem ve víkendovém extraligovém duelu. "Fanoušci jsou namlsaní a ten výprask nám dali sežrat. Proto jsme rádi, že jsme jim to vrátili touhle výhrou," těšilo útočníka Jaroslava Vaňka.

přehrát video
Otrokovice se stávají novou florbalovou baštou

S podporou publika síla Panterů roste. Otrokovická sportovní hala se stala těžkou dobytnou tvrzí, kterou pokořily pouze první tři týmy tabulky. "Nemůžeme si před diváky dovolit vypustit jediný souboj, hrajeme daleko koncentrovaněji a s větším nasazením než venku. Diváci nás dokážou vyhecovat," chválí obecenstvo Vaněk.

Možné vyšší návštěvy však limituje kapacita stánku, jež činí pouze 500 míst. I proto se Panteři na vyřazovací boje budou stěhovat do větší haly ve Zlíně. "V okamžiku, kdy u nás bude televizní utkání, tak bychom rádi porazili Brno nejen na hřišti, ale i počtem diváků. To je náš sen a zlínská hala pro 2 000 diváků nám umožňuje jeho naplnění," vysvětluje Hrabec. Extraligový rekord z prosince loňského roku přitom čítá 1 574 diváků na utkání Brno–Tatran.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.