ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín
MS ve florbale

V semifinále na sebe narazí Švýcaři s Finy a Švédové s Němci

Velikost textu:
aktualizováno 6. 12. 2012 22:14

Bern/Curych - V semifinále mistrovství světa florbalistů se utkají v sobotu v Curychu domácí Švýcaři s úřadujícími šampiony Finy a Švédové s Německem. Švýcarsko vyzve čtvrtfinálové přemožitele českého týmu po vítězství nad Norskem 11:5. Švédové rozstříleli Slovensko s českým trenérem Janem Holovkou 18:1 a Němci porazili v Curychu 4:2 Lotyše, kteří po výhře v základní skupině nad Českem nevyužili šanci na semifinále.

Oslava Švédů po vstřeleném gólu
Oslava Švédů po vstřeleném gólu

Dva Švýcaři dnes měnili historické tabulky. Útočník Emanuel Antener si připsal čtyři body za gól a tři asistenci a je novým rekordmanem v počtu bodů a asistencí na jednom MS. S 24 body už překonal výkon krajana Matthiase Hofbauera z roku 2004 (22 bodů) a s 16 přihrávkami zápisy Fina Miky Kohonena z roku 2004 i svůj vlastní z minulého šampionátu v roce 2010 (oba po 13 asistencích).

V přímém souboji také Matthias Hofbauer díky dvěma trefám a stejnému počtu přihrávek předčil v historické produktivitě Nora Willyho Fauskangera, jenž skóroval jednou. Matthias Hofbauer má z 38 utkání 77 bodů. Fauskanger, rekordman s devíti účastmi na MS, 46 odehranými zápasy i 48 trefami, má nyní o bod méně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.