Kooperativa NBL 2023/2024

Čeští florbalisté porazili Švýcary 5:3

Pardubice - Čeští florbalisté porazili po páteční výhře nad Norskem 6:2 ve druhém vystoupení na Staropramen Cupu v Pardubicích Švýcarsko 5:3 a míří za vítězstvím na turnaji. To jim může zajistit už večerní výhra Norska nad outsiderem Slovenskem. Se Slováky se ještě svěřenci Tomáše Trnavského utkají v neděli od 13:30. Přímý přenos odvysílá ČT4 a náš web.

Radost českých florbalistů
zdroj: ČT24

V úvodu utkání ztratil balonek Kološ a Fankhauser po Reusserově přihrávce otevřel po 58 sekundách skóre. Češi dokázali otočit stav na konci úvodního dějství. V 19. minutě vyrovnal při vyloučení Mattiase Hofbauera kapitán Fridrich a za 54 sekund se trefil také Jelínek. V druhém dějství nejdříve nevyužil šanci na vyrovnání Kränhenbühl a ve 27. minutě zvýšil opět Fridrich.

Po šancích na obou stranách se z vedení 4:1 radovali ve 41. minutě domácí, když gólmana Streita překonal Tomašík. Hned za 12 sekund inkasoval i Kafka, jehož překonal Engel. V 53. minutě ještě více zdramatizoval závěr Zürcher, ale 50 sekund před koncem pojistil výhru v přesilovce Deutsch.

"Rozhodly využité šance a možná větší chuť po vítězství. Proti Švýcarům jsou zápasy vždy vyrovnané a rozhodují i ty nejmenší chyby. Dnes se nám dařily i přesilovky," řekl  český útočník Martin Ostřanský.

ČR - Švýcarsko 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 19. Fridrich (Ostřanský), 19. Jelínek (Tomašík), 27. Fridrich, 43. Tomašík (Tokoš), 60. Deutsch (Richter) - 1. Reusser (Fankhauser), 43. Engel (Zürcher), 53. Zürcher. Rozhodčí: Bienkowski, Chomnicki (oba Pol.). Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváci: 1 387.