ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Čeští florbalisté i florbalistky prohráli se Švýcarskem a skončili poslední

Velikost textu:

Bern - Čeští florbalisté prohráli v závěrečném utkání na Euro Floorball Tour v Bernu s domácím Švýcarskem 3:5 a skončili poslední. Svěřenci trenéra Tomáše Trnavského podlehli i v dodatečných nájezdech 2:3, na konto si ze tří duelů připsali jediný bod za výhru v rozstřelu proti Finsku.

Florbal
Florbal

Český výběr se dnes dostal do vedení ve třetí minutě díky Tomašíkovi, ale k obratu zavelel Fankhauser a ve 14. minutě otočil Christoph Hofbauer. Při vyloučení Skácela ve 34. minutě zvýšil na 3:1 Matthias Hofbauer. Švýcaři ale před 1 207 diváky ve Sporthalle Wankdorf, kde se bude hrát v prosinci mistrovství světa, náskok ztratili.

V druhé třetině snížil Curney a po 20 vteřinách třetí třetiny vyrovnal Richter. Vítěznou branku dal ve 49. minutě opět Matthias Hofbauer a 18 vteřin před koncem dovršil výsledek při přesilovce také druhou trefou v utkání Fankhauser. V nájezdech rozhodla až šestá série, když se trefil Berlinger a Curney neproměnil. Předtím skórovali ze Švýcary Zürcher s Zimmermannem a za český tým Ondrušek s Garčarem.

Švýcarsko - Česká republika 5:3 (2:1, 1:1, 2:1), nájezdy 3:2

Branky a nahrávky: 7. Fankhauser (Schmocker), 14. Ch. Hofbauer (Fankhauser), 34. M. Hofbauer (Zimmermann), 49. M. Hofbauer (Fankhauser), 60. Fankhauser (Ch. Hofbauer) - 3. Tomašík, 36. Curney (Tomašík), 41. Richter (Ondrušek). Rozhodčí: Larinovs, Gross (oba Lot.). Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 1207.

přehrát video
Florbal: Česko - Švýcarsko

Se Švýcarskem prohrály i Češky

České florbalistky prohrály v závěrečném utkání na Euro Floorball Tour v Karlstadu se Švýcarskem 5:8, přestože vedly už 5:2, a skončily poslední. Nic platný nebyl svěřenkyním trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové ani hattrick Hany Koníčkové. Díky vítězství v dodatečných nájezdech 1:0 získaly Češky na turnaji jeden bod. V repríze duelu o bronz z prosincového mistrovství světa v St. Gallenu, kde český výběr získal po výhře 3:2 historicky první medaili, se dostaly do vedení po 108 vteřinách Švýcarky.

Po vyrovnání Koníčkově odpověděla Rittmeyerová, ale díky trefám Hašové v přesilovce, Macurové a znovu Koníčkové otočily Češky ještě v úvodní části na 4:2. Koníčková dovršila hattrick ve 25. minutě v další početní výhodě, ale český tým dobře rozehraný zápas k historicky první výhře v EFT nedotáhl. V druhém dějství snížily na rozdíl jediné branky Ulberová a Vögeliová. V závěrečné části nejdříve otočila góly ve 41. a 46. minutě Nötzliová, za 11 vteřin zvýraznila rozdíl Locherová a výsledek dovršila v závěru v přesilovce Suterová. V nájezdech skórovala jen Lacková.

Česká republika - Švýcarsko 5:8 (4:2, 1:2, 0:4), nájezdy 1:0

Branky a nahrávky: 5. Koníčková (Billá), 13. Hašová (Křížová), 14. Macurová (Dvořáková), 17. Koníčková, 25. Koníčková (Křížová) - 2. Hermannová (Scheideggerová), 6. Rittmeyerová (Wüthrichová), 29. Ulberová (Zwinggiová), 40. Vögeliová (Rittmeyerová), 41. Nötzliová (Martiová), 47. Nötzliová (Martiová), 48. Locherová (Kunzová), 59. Suterová (Nötzliová). Rozhodčí: Koskinen, Rannikko (oba Fin.). Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Diváci: 203.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.