Diamantová liga 2024

Čeští florbalisté nestačili na Finsko

Bern - Čeští florbalisté prohráli v úvodním utkání Euro Floorball Tour v Bernu s Finskem 1:3, ale připsali si alespoň dodatečný bod za vítězství po samostatných nájezdech 2:0. Další zápas čeká výběr trenéra Tomáše Trnavského v sobotu od 15:00 se Švédskem.

Florbal
zdroj: ČT4

Na úvodní branku 452 diváků ve Sporthalle Wankdorf, kde se bude konat v prosinci mistrovství světa, čekalo až do 29. minuty, kdy se trefil v dresu úřadujících mistrů světa Kapanen. Český tým se dočkal vyrovnání 117 sekund před koncem druhé části při Kotilainenově vyloučení díky trefě Sladkého.

Favorit rozhodl ve třetí třetině, když ve 44. minutě nejdříve překonal gólmana Rytycha Aro a výsledek pojistil kapitán Mikko Kohonen. V nájezdech se trefili jen Skácel a Curney, který v dresu české reprezentace debutoval.

Česká republika - Finsko 1:3 (0:0, 1:1, 0:2), nájezdy 2:0

Branky a nahrávky: 39. Sladký (Tomašík) - 29. Kapanen (Jussila), 44. Aro (Kapanen), 52. Mikko Kohonen (Järvi). Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 452.

Švédky deklasovaly český výběr

České florbalistky prohrály v úvodním utkání Euro Florball Tour v Karlstadu s domácím Švédskem 2:11 a podlehly i v dodatečných nájezdech 0:1. Úřadující mistryně světa rozhodly už v úvodní třetině, kterou vyhrály 6:1. V sobotu od 15:00 čeká svěřenkyně trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové duel s Finskem.

Gólmanka Christianová odolávala tlaku Švédska do 8. minuty, kdy ji překonala Tschöpová. V 15. minutě zvýraznily náskok během šesti vteřin Wickströmová s Wattssonovou a za dalších 76 sekund upravila už na 4:0 Wibronová. Čisté konto pokazila Lexeové v 17. minutě Křížová, ale ještě v úvodní části zvýraznily náskok favoritek Jakobssonová a Holmbomová.

V druhém dějství dovršily Seveřanky díky trefám Tjärnströmové, Mattssonové, znovu Wickströmové a Wibronové desítku. V závěrečné části se brankostroj Švédek zastavil. V 51. minutě už skórovala jen Lindströmová a za 34 vteřin dovršila výsledek Poláková. V nájezdech se trefila jen Švédka Rydfjällová.

Švédsko - Česká republika 11:2 (6:1, 4:0, 1:1), nájezdy 1:0

Branky a nahrávky: 8. Tschöpová (Lindströmová), 15. Wickströmová (Karlssonová), 15. Mattssonová (Edbergová), 16. Wibronová (Widarová), 19. Jakobssonová (Eiremoová), 20. Holmbomová (Lindströmová), 25. Tjärnströmová (Eiremoová), 35. Mattssonová (Lindströmová), 36. Wickströmová, 38. Wibronová (Karlssonová), 51. Lindströmová (Tschöpová) - 17. Křížová (Billá), 52. Poláková (Beránková). Rozhodčí: Koskinen, Rannikko (oba Fin.). Vyloučení: 1:0. Bez využití: Diváci: 312.