ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Florbalisté zakončí sezonu ve Švýcarsku, florbalistky ve Švédsku

Velikost textu:

Praha - Čeští florbalisté se rozloučí se sezonou na turnaji Euro Floorball Tour v Bernu, který bude v prosinci hostit mistrovství světa. Kouč Tomáš Trnavský si v místě, kam se jeho svěřenci mohou během šampionátu přesunout z Curychu na boje o medaile, otestuje i dva úplné nováčky - gólmana Lukáš Součka z Vítkovic a útočníka Jiřího Curneyho z Chodova. Florbalistky čeká poslední turnaj sezony na Euro Floorball Tour ve švédském Karlstadu. Příležitost dostanou na začátku sestavování kádru pro domácí světový šampionát v roce 2013 i některé hráčky širšího kádru.

Radost českých florbalistek
Radost českých florbalistek

Kouč florbalistů Trnavský musel sáhnout v původní nominaci k několika změnám. Obránce Pavel Brus z finské Nokie onemocněl, vítkovický zadák Jan Jelínek má potíže s kolenem a jeho spoluhráč Petr Kološ plní studijní povinnosti. Mimo hru je pro zranění nohy i suverénní lídr produktivity v extralize Matěj Jendrišák z Chodova. Nahradili je obránci Štěpán Slaný z Mladé Boleslavi, Patrik Suchánek z Vítkovic, Michal Kotlas z Chodova a útočník Matěj Koňařík z Otrokovic.

Do Bernu se tým přesune už dnes a před turnajem stihne čtyři tréninky. "Bylo hodně omluvenek, takže je přínosné si zatrénovat a dát tým dohromady," řekl na tiskové konferenci útočník Martin Richter ze Střešovic.

Nominace českých florbalistů:

Brankáři: David Rytych (SSV Helsinky/Fin.), Lukáš Souček (1. SC Vítkovice).

Obránci: Milan Garčar (Tatran Střešovice), Patrik Suchánek (Vítkovice), Štěpán Slaný (Mladá Boleslav), Michal Kotlas (Chodov), Petr Krzyžanek (FBC Ostrava), Pavel Brus (Nokia/Fin.), Aleš Jakůbek (Grasshopper Curych/Švýc.), Martin Vladař (UHC Grünenmatt/Švýc.).

Útočníci: Tom Ondrušek, Martin Richter (oba Tatran Střešovice), Jiří Curney (JM Chodov), Matěj Koňařík (Otrokovice), Petr Skácel (FBC Ostrava), Martin Tokoš (1. SC Vítkovice), Michal Rybka (Tigers Langnau/Švýc.), Vojtěch Skalík (HC Rychenberg/Švýc.), Tomáš Sladký (Koovee/Fin.), Daniel Šebek (UHC Grünenmatt/Švýc.), Milan Tomašík (IBK Dalen/Švéd.).

Spolu s Milanem Garčarem a Tomem Ondruškem je v kádru zástupcem mistrovského Tatranu, který v sobotu v superfinále v pražské O2 areně zdolal Vítkovice. Z jejich týmu se představí vedle Součka a Patrika Suchánka ještě Martin Tokoš. Ve stejný den hrál finále švédské ligy také Milan Tomašík s Dalenem, ostatní hráči měli různě dlouhou pauzu. "Rozdílně to vnímají hráči, kteří hráli, a ti, kterým sezona skončila dřív. Bude to těžké a ovlivněné únavou. Uvidím, jak na tom budeme," řekl Richter.

Čeští florbalisté
Čeští florbalisté

Český tým bude hrát v pátek od 17:30 proti úřadujícím mistrům světa Finům, o den později od 15:00 změří síly se Švédskem a v neděli je čeká ve stejnou hodinu závěrečný duel s domácím Švýcarskem.

S florbalistkami jedou do Karlstadu i čtyři debutantky

Úplnou premiéru v národním týmu si odbudou brankářka Kristýna Horňáková z FbŠ Bohemians, obránkyně Anna Niemcová z Vítkovic a útočnice Hana Poláková z Elite Praha s Gabrielou Skopkovou z FbŠ Bohemians. Ta dostala příležitost až po omluvence Kamily Bočanové, jež má problémy s kolenem. "Chceme hlavně vyzkoušet nové hráčky, které mají šanci se ukázat," řekla na tiskové konferenci trenérka reprezentace Karolína Šatalíková.

Trenérka s kolegyní Markétou Šteglovou braly ohled i na to, že některé hráčky budou startovat v květnu na akademickém mistrovství světa v Praze. "Nominace jsme rozdělily. Některé hodně vytěžované hráčky neabsolvují obě akce, některé ano," uvedla Šatalíková. Do Švédska nepojedou Nikola Černá, Anet Jarolímová či Iveta Hyršlová.

Florbalistky budou ve středu trénovat v Praze, do Švédska odcestují ve čtvrtek. Do turnaje vstoupí v pátek ve 20:00 proti domácímu týmu, o den později je čeká Finsko (15:00) a v neděli se utkají se Švýcarskem (12:00).

Nominace českých florbalistek:

Brankářky: Kristýna Horňáková (FbŠ Bohemians), Jana Christianová (Red Ants Rychenberg/Švýc.).

Obránkyně: Denisa Billá, Pavla Theodosisová, Magdalena Cepek Žižková (všechny Herbadent SJM Praha 11), Zuzana Macurová, Andrea Pastušková (obě Vítkovice), Anna Dvořáková (Chodov), Simona Kabeláková (Liberec), Anna Niemcová (Vítkovice), Terezie Párysová (Zug/Švýc.).

Útočnice: Petra Beránková, Jana Vojáčková (obě Chodov), Gabriela Skopková, Eliška Křížová (obě Bohemians), Hana Koníčková, Lucie Paulovičová (obě Liberec), Tamara Hašová (Vítkovice), Hana Poláková (Elite Praha), Hanka Lacková (Zug /Švýc.).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.