BBV po 25 letech

Osobní maximum v sezoně nestačilo, Veselý kousal porážku s Bayernem

Ani 25 bodů a 8 doskoků Jana Veselého nepomohlo basketbalistům Fenerbahce k vítězství ve 4. euroligovém kole proti Bayernu Mnichov, s nímž doma nečekaně prohráli 71:75. Pro českého reprezentanta to znamenalo nejlepší střelecký výkon v ročníku. Dosud bylo jeho maximem 13 bodů v derby proti Anadolu Efes.

Jan Veselý
zdroj: DPA autor: Andreas Gora

Obě mužstva do zápasu vstupovala se shodnou bilancí dvou výher a porážky v prodloužení.

Úvod patřil jednoznačně domácím, kteří v závěru první čtvrtiny vedli už o 21 bodů, ale slibný náskok se postupem času rozplynul. V posledním dějství nedali basketbalisté Fenerbahce koš téměř čtyři a půl minuty a ani pětibodová série Veselého, který ještě dokázal vyrovnat na 68:68, pak Bayern nezastavila.

Osobním rekordem ostravského rodáka v Eurolize je 31 bodů v duelu proti CSKA Moskva z ročníku 2017/18. Proti mnichovskému celku minul pouze tři střely z pole a jeden trestný hod, osm míčů doskočil a na dva koše spoluhráčům přihrál.

Veselý nastřílel proti Bayernu 25 bodů, Fenerbahce ale prohrálo

Evropská liga basketbalistů - 4. kolo:

Fenerbahce Istanbul - Bayern Mnichov 71:75 (za domácí Veselý 25 bodů, 8 doskoků)
CSKA Moskva - Alba Berlín 88:93
Olympiakos Pireus - Maccabi Tel Aviv 85:82
Milán - Real Madrid 78:70
Baskonia Vitoria - Chimki Moskva 77:60