Drama ve Svitavách rozhodli domácí ve druhém prodloužení, Děčín vzdoroval Nymburku

Zápas druhého se třetím byl hlavním tahákem třetího kola nadstavbové části ligy basketbalistů. Ve skupině A1 vyhrály třetí Svitavy na své palubovce dramatické utkání s Opavou až ve druhém prodloužení 116:108. V Děčíně se suverén soutěže z Nymburka v úvodu trápil a v poločase prohrával, jenže závěr už patřil favoritovi, který vyhrál 93:81. V dalších zápasech USK podlehl doma Olomoucku 86:91 a Ústí porazilo Pardubice 91:77.

Basketbalisté Svitav
zdroj: Instagram - Tuři Svitavy

První půle patřila Děčínu, který předčil hosty v obraně i ve střelbě a vedl až osmibodovým rozdílem. V třetí čtvrtině se však Nymburk rapidně zlepšil a nastřílel 35 bodů, více než za celý první poločas.

"První poločas jsme odehráli špatně," uznal nymburský hráč Martin Peterka. "Nedařilo se nám v obraně, naopak Děčín hrál velmi dobře. Naštěstí jsme v poločase vylepšili obranu, proměnili jsme nějaké střely a šli jsme přes ně. Nakonec jsme zápas v klidu vyhráli a jsme za to rádi, protože tady se nikdy nehraje dobře," dodal v tiskové zprávě.

Děčín dokázal stejně jako v obou předchozích vzájemných duelech s mistrem udržet konečný rozdíl skóre pod 20 body. Nejtěsnějším nymburským zápasem v sezoně bylo vítězství 90:80 nad USK Praha.

Děčínský Ondřej Šiška označil domácí obranu v první čtvrtině za skvělou. "Jen nás trápil útočný doskok hostů. Druhý poločas už nám nevyšel tak jako ten první. Věděli jsme, že ve třetích čtvrtinách dominují, ale nám bohužel odešla střelba," řekl.

V utkání třetích Svitav s druhou Opavou prohrávali domácí ještě na začátku poslední minuty o osm bodů, přesto dokázali vyrovnat a vynutit si prodloužení. O vítězi nakonec rozhodlo až druhé nastavení, Svitavy po něm slavily výhru 116:108. Opavě nebylo nic platné, že měla ve svém středu nejlepšího střelce kola Jakuba Šiřinu, autora 30 bodů.

Basketbalisté Ústí nad Labem porazili Pardubice 91:77 a vyhráli nad nimi poprvé v sezoně. Jejich dvanáctibodový náskok stáhli Východočeši na 75:79, ale závěr patřil Slunetě, která měla stoprocentní střelbu trestných hodů.