Ostrava - Jihlava

Utah rozstřílel San Antonio dvaceti trojkami, Spurs uzavřeli černý týden

Basketbalisté Utahu porazili v NBA San Antonio 139:105 a dvaceti trojkami v zápase vylepšili klubový rekord. Spurs prožili nejhorší týden v klubové historii. Svěřenci Gregga Popoviche už potřetí prohráli o 30 a více bodů. Jsou teprve pátým týmem v historii NBA, který nastřádal tak špatné výsledky během jednoho týdne. Naposledy se to stalo Portlandu v sezoně 2005/2006.

Radost basketbalistů Utahu
zdroj: USA Today Sports autor: Russ Isabella

Utah od začátku dominoval a první čtvrtinu ovládl 34:20. Ve třetí části dali jeho hráči dokonce 41 bodů.

Domácím se povedl unikátní počin, když každý z třinácti hráčů nasbíral alespoň bod, doskok a asistenci. To se předtím povedlo pouze San Antoniu v roce 2014.

Nejlepším střelcem vítězů byl Donovan Mitchell s 20 body. V dresu Spurs si připsal také 20 bodů rakouský náhradník Jakub Pöltl.

Tragický vstup do zápasu předvedl Phoenix, který proti Sacramentu prohrál první čtvrtinu 9:36. Žádný obrat se nekonal a Kings slavili vítězství 122:105.

Sedm dvouciferných střelců vedl Buddy Hield s 20 body. V týmu Phoenixu na sebe 21 body upozornil náhradník De'Anthony Melton.

Ve floridském derby Orlando dobylo palubovku Miami 105:90. Domácí selhali ve třetí části, kterou ztratili 12:30.

Nejlepším střelcem Orlanda byl s 20 body Aaron Gordon, který měl navíc 13 doskoků. V dresu Miami stačilo k pozici střeleckého lídra 14 bodů Justiseho Winslowa.

Ani 33 bodů Damiana Lillarda nepomohlo Portlandu k výhře v Dallasu. Mavericks zvítězili 111:102. Celá základní pětka vítězů byla v dvouciferných číslech, přičemž Luka Dončič nastřílel 21 bodů.

Celkem 2 článků

Výsledky úterních zápasů NBA:

Dallas - Portland 111:102, Indiana - Chicago 96:90, Miami - Orlando 90:105, Phoenix - Sacramento 105:122, Utah - San Antonio 139:105.