ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Voráčková zvolila odchod do zámořské NCAA. USK je ale proti a hráčku bude žalovat

Velikost textu:

Žaloba za nedodržení smlouvy? Pro Veroniku Voráčkovou reálná hrozba. Basketbalová reprezentantka a hráčka ZVVZ USK Praha nechce v českém klubu pokračovat a zkusí štěstí v zámořské lize NCAA na univerzitě v Syracuse. Pražský celek s odchodem nesouhlasí.

Veronika Voráčková v dresu USK Praha
Veronika Voráčková v dresu USK Praha

"Klub zažaluje hráčku pro neplnění smlouvy a bude požadovat náhradu škody. A také jsme již vstoupili v jednání s orgány FIBA i nejvyššími představiteli NCAA," řekl manažer USK Marek Kučera.

Devatenáctiletá Voráčková je považována za největší český talent současnosti. Před dvěma roky přišla do USK ze Strakonic a loni startovala na mistrovství Evropy za seniorskou reprezentaci, v které už patří k oporám. Během léta se stala nejužitečnější hráčkou divize B mistrovství Evropy do 20 let, kde pomohla k postupu do divize A. Pravidelně dostávala v dresu USK šanci i v Eurolize.

Nyní se ale rozhodla zkusit se prosadit v zámoří a nastoupila na univerzitu v Syracuse ve státě New York, která v roce 2016 byla až ve finále NCAA. Za poslední čtyři roky byly ze Syracuse draftovány čtyři hráčky do WNBA.

přehrát video
Voráčková opustí USK, klub chce basketbalistku žalovat
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.