ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Češky vyhrály na MS 3x3 nad Italkami, ale přišly o jednu z opor

Velikost textu:
aktualizováno 11. 6. 2018 15:43

České reprezentantky vyhrály na mistrovství světa v basketbalu 3x3 na Filipínách i třetí zápas. Tentokrát vydřely vítězství 21:20 nad Itálií a už mají jistý postup do čtvrtfinále. Zřejmě ale přišly o Andreu Ovsíkovou, jež ze zápasu odstoupila s poraněným kotníkem. Nenastoupila ani do závěrečného duelu s Malajsií, který Češky prohrály 18:22, ale to nic nezměnilo na tom, že svěřenkyně trenérky Michaely Uhrové ovládly skupinu A a postoupily z prvního místa.

Romana Stehlíková
Romana Stehlíková

V úterním čtvrtfinále je čekají obhájkyně titulu z Ruska, které ve skupině C skončily druhé za USA. V případném semifinále by se utkaly s vítězem duelu mezi Španělskem a Francií.

"Bude důležité se soustředit na čtvrtfinále. Holky do toho musí dát všechno. Nesmí myslet na to, že by mohlo přijít semifinále a pak další zápas. Máme ale nejtěžší kříž, co jsme kdy měly. Mezi USA a Ruskem si ani nejde vybírat," uvedla Uhrová. "Zatím nás drží hodně střelba z dlouhé vzdálenosti. To chceme praktikovat dál. Musíme si poradit s Logunovou, protože ta hraje opravdu výborně," dodala.

Výběr ve složení Romana Hejdová, Romana Stehlíková, Kristýna Minarovičová a Ovsíková sehrál výrazně náročnější zápas než proti Turkmenistánu a Indonésii, které v sobotu přehrál shodně 22:11.

přehrát video
Češky na MS v basketbalu 3x3 postoupily do čtvrtfinále

Češky od začátku sváděly s Italkami vyrovnanou bitvu. V polovině zápasu navíc soupeř při střeleckém pokusu úmyslně fauloval Ovsíkovou, kterou při výskoku vyvedl z rovnováhy a křídelní hráčka Hradce Králové si ošklivě podvrkla kotník. Po rychlém ošetření opustila hřiště a Češky musely dohrávat ve třech.

Soupeř toho využil a získal vedení 19:15. Koncovka ale patřila Češkám. Stehlíková s Hejdovou střelami z dálky srovnaly, Italky skórovaly jen za jeden bod a následně nešikovně faulovaly Stehlíkovou, která z trestných hodů rozhodla o českém vítězství.

"Obě Romči se trefily za dva body a padlo nám i pár šťastných střel. Zvolily jsme i taktiku time outu nebo vzít si challenge na aut, aby si holky odpočinuly. Takticky to zvládly skvěle," chválila Uhrová.

Pouze ve třech, bez možnosti střídat, nastoupily Češky i proti Malajsii a únava se na nich projevila. V celém utkání spíše dotahovaly ztrátu, soupeři navíc v závěru padaly i těžké střely z dálky a slavil vítězství.

Uhrová věří, že Ovsíková se na vyřazovací boje ještě zapojí alespoň radami z lavičky, na kterou jako hráčka může na rozdíl od trenérky. "Máme tady nabídku doktorů z jiných týmů. Zatím jí to tolik neoteklo. Andy je srdcař, a když to jen trochu půjde, tak holkám určitě pomůže, ať už jako hráč alespoň na pár vteřin nebo jako kouč, protože na střídačku může," dodala Uhrová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.