Volejbalový magazín

Neporazitelný Houston hlásí nový rekord sezony, Cleveland oplatil Denveru porážku

Sedmnáct výher v řadě. Takový je nový rekord aktuální sezony, který drží basketbalisté Houstonu. Rockets naposledy zvítězili nad Milwaukee Bucks 110:99 a překonali výkon Bostonu z úvodu ročníku. Díky povedené šňůře jsou hráči z Texasu nadále v čele ligy před Golden State.

Chris Paul z Houstonu Rockets v akci proti Milwaukee Bucks
zdroj: Reuters autor: Benny Sieu

"Daří se nám najít způsob, jak vyhrávat. A není to v každém zápase ta stejná cesta," konstatoval lídr týmu James Harden, autor 26 bodů. Chris Paul přidal 16 bodů s 11 asistencemi. V domácím dresu zaznamenal Jannis Antetokunmpo 30 bodů a Khris Middleton 18 bodů a 12 doskoků.

Posledním přemožitelem Houstonu bylo New Orleans a Pelicans mají nyní také velmi dobrou formu. Aktuálně desátou výhru za sebou si připsali proti Sacramentu, na vítězství 114:101 se podílel 26 body a 10 doskoky Nikola Mirotič.

Basketbalisté Toronta porazili Detroit 121:119 po prodloužení a jako první tým v soutěži mají jistotu play-off. K 47. vítězství v sezoně dovedl kanadský tým DeMar DeRozan 42 body, Kyle Lowry přidal 15 bodů a 15 asistencí. Soupeři bylo málo 31 bodů Blakea Griffina, Andre Drummond předvedl 10 bodů a hlavně 21 doskoků.

Podívejte se na deset nejlepších akcí hracího dne:

LeBron James zařídil 39 body výhru Clevelandu 113:108 na hřišti Denveru. Devět bodů dal hvězdný hráč v posledních dvou minutách, k tomu přidal 10 asistencí a 8 doskoků. V domácím týmu se zaskvěl Nikola Jokič 36 body a 10 doskoky.

Los Angeles Lakers smazali patnáctibodové manko z první čtvrtiny a udolali Orlando 108:107. O výhře rozhodl trestnými hody v poslední sekundě Brook Lopez, autor 27 bodů.

NBA:

Chicago - Memphis 119:110, Denver - Cleveland 108:113, Detroit - Toronto 119:121 po prodl., Indiana - Utah 84:104, LA Lakers - Orlando 108:107, Milwaukee - Houston 99:110, Sacramento - New Orleans 101:114.