Volejbalový magazín

Durant úřadoval ve Washingtonu, Satoranského příspěvek Wizards nestačil

Mašina na vítězství jménem Golden State se opět rozjela. Čtvrtý skalp soupeře v řadě zaznamenali basketbalisté Warriors na palubovce Washingtonu, kde slavili po výsledku 109:103. Domácí prohráli s úřadujícími šampiony potřinácté z posledních patnácti vzájemných zápasů. Tomáš Satoranský si připsal za 33 minut hry 11 bodů, 5 doskoků a 3 asistence.

Kevin Durant
zdroj: USA Today Sports autor: Adam Hunger

Wizards začali špatně a první čtvrtinu prohráli 21:36. Ve druhé části byli naopak lepší, na chvíli se dokonce dostali i do vedení a v poločase prohrávali pouze o dva body. Warriors však ovládli třetí část 27:14, a pak už náskok kontrolovali.

Proti dobré obraně mistrovského týmu se výrazněji prosazoval jen Otto Porter, který zazářil 29 body a přidal 10 doskoků. Náhradník Kelly Oubre se díky sedmi přesným trestným hodům dostal na 17 bodů, ale z pole proměnil pouze čtyři z šestnácti pokusů. Markieef Morris dal 16 bodů a Satoranský byl s 11 body posledním dvouciferným střelcem Washingtonu.

Jen na 8 bodech zůstal Bradley Beal, jenž proměnil tři z patnácti střel. Golden State vedl washingtonský rodák Kevin Durant s 32 body, Stephen Curry ho doplnil 25 body.

Warriros zůstali na druhém místě Západní konference, protože Houston přehrál Los Angeles Clippers 105:92. Rockets tak mají o jedno vítězství více. James Harden je vedl za triumfem 25 body, Clint Capella a Eric Gordon přidali po 22 bodech.

V nejvyrovnanějším utkání středečního programu zvítězila Oklahoma na hřišti Dallasu 111:110 po prodloužení. O výhře rozhodl Russell Westbrook tříbodovou akcí 38 sekund před koncem. Domácí mohli ještě otočit, ale Dennis Smith se v poslední sekundě neprosadil. Westbrook byl s 30 body nejlepším střelcem vyrovnaného duelu a přidal 11 doskoků, 7 asistencí a 3 zisky, ale také 9 ztrát.

San Antonio bylo téměř celý zápas s New Orleans ve vedení, ještě ve třetí části měli Spurs patnáctibodový náskok, z výhry 121:116 se však radovali Pelicans. Nejvyšší vítězství dne zaznamenali Boston Celtics, kteří přehráli Charlotte 134:106. Kyrie Irving se blýskl 34 body.

Basketbalisté New Orleans dobyli palubovku San Antonia

NBA:

Atlanta - Indiana 107:102, Boston - Charlotte 134:106, Dallas - Oklahoma City 110:111 po prodl., Detroit - Milwaukee 110:87, LA Clippers - Houston 92:105, Memphis - Phoenix 102:110, Orlando - Toronto 104:117, San Antonio - New Orleans 116:121, Washington - Golden State 101:109 (za domácí Satoranský 11 bodů, 5 doskoků, 3 asistence).