ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Hradecké Lvice vyzvou v bitvě o Český pohár basketbalistky KP Brno

Velikost textu:
aktualizováno 25. 2. 2018 20:57

Basketbalistky KP Brno a Hradce Králové si zahrají v pondělním finále o premiérový triumf v Českém poháru. V nedělním semifinále Final Four v Nymburce Brňanky porazily v derby městského rivala a obhájkyně trofeje Žabiny 71:38. Hradecké Lvice pak překvapily domácí Nymburk a výhrou 84:68 oplatily hlavnímu favoritovi dvě ligové prohry z této sezony.

Radost basketbalistek Hradce Králové
Radost basketbalistek Hradce Králové

Brněnské derby už v této ligové sezoně skončilo vysokou výhrou KP a i v poháru se Žabiny nedokázaly vyrovnat s agresivní hrou soupeře. Velmi dobře hrála jedenadvacetiletá rozehrávačka Gabriela Andělová, která za první půli nastřádala devět ze svých 18 bodů a po čtyřech doskocích a asistencích přispěla k poločasovému vedení o 22 bodů.

Poté co ve třetí čtvrtině daly Žabiny jen šest bodů, utkání se pouze dohrávalo a oba trenéři šetřili opory na pondělní boje o medaile. "Neřekl bych, že to byl snadný zápas. Žabiny bojovaly, my ale pak velmi dobře bránili, zamkli jsme prostor kolem koše, což byla cesta k dnešnímu vítězství. Holky do toho daly spoustu energie, zápas bolel, byla tam spousta zákroků na hranici, ale zvládli jsme to a holkám za to děkuju," řekl trenér Králova Pole David Zdeněk.

"Ten výsledek není ani tak těžkou ranou, spíš je to strašná škoda, protože jsme se mohli po roce opět dostat do finále. Tým jsme na to rozhodně měli a vím, co jsme schopní hrát. Opět jsme ale nebyli schopní se vyrovnat s agresivitou soupeře," uvedl kouč Žabin Viktor Pruša.

Nymburk se jako druhý tým ligové tabulky nebránil roli favorita ve Final Four, ale semifinále se mu vůbec nepovedlo. Ve druhé čtvrtině nabral ztrátu 11 bodů a Hradec Králové se třemi českými reprezentantkami v sestavě už je zpět do hry nepustil. Naopak Lvice navýšily vedení až na 24 bodů a v klidu si hlídaly postup.

Pro Hradec Králové bylo klíčové, že i když výrazně prohrával na doskoku, tak se dokázal soupeři vyrovnat na body zpod koše. Naopak trestal soupeře za 21 ztrát míče, z čehož pramenilo pro hosty 23 bodů. Nejlepší hráčkou vítězek byla reprezentační pivotka Renáta Březinová se 17 body a osmi doskoky.

"Je možná překvapení, že zápas skončil o tolik v náš prospěch, ale my do toho šly naplno, se vším všudy a chtěly jsme moc vyhrát. A budeme chtít vyhrát i finále," řekla Březinová. Nymburku nepomohlo ani 19 bodů a 14 doskoků Krystal Vaughnové.

"Prohráli jsme výrazným rozdílem, protože soupeř chtěl vyhrát víc než my. Lvice bojovaly o každý míč, zatímco naše hráčky si asi myslely, že mohou vyhrát, když budou hrát na sedmdesát procent, a to nemůžou. Já jsem hodně zklamaný, protože jsem chtěl celý turnaj vyhrát," řekl nymburský trenér Daniel Kurucz. Pohár tak pozná nového vítěze, jelikož dosud ho získaly sedmnáctkrát Žabiny, pětkrát USK Praha a jednou Nymburk.

Final Four Českého poháru basketbalistek v Nymburce - semifinále:

Žabiny Brno - KP Brno 38:71 (11:19, 19:41, 25:57) Nejvíce bodů: Křivánková 11, Švrdlíková 9, Hausknechtová 8 - G. Andělová 18, Burgrová 17, Beránková 11. Nymburk - Hradec Králové 68:84 (17:18, 29:37, 42:64) Nejvíce bodů: Krystal Vaughnová 19, Chomenčuková 12, Gallasová 9 - Březinová 17, Minarovičová a Ovsíková po 16, Matušková 11.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.