ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
KVALIFIKACE ME

Basketbalistky dobře rozehrály kvalifikaci, dalšími soupeřkami budou Němky

Velikost textu:

Tři zápasy, tři důležité výhry a skvěle rozehraná kvalifikace. České basketbalistky vkročily do bojů o evropský šampionát bezchybně a v přípravě se soustředí na další soupeřky. Ve čtvrtém utkání je čeká Německo, které v posledním utkání skupiny přetlačilo Švýcarky. Přímý přenos utkání Česko – Německo sledujte na programu ČT2 a na webu ctsport.cz ve středu od 18 hodin.

Češka Romana Hejdová v utkání s Belgií
Češka Romana Hejdová v utkání s Belgií

Ideální start kvalifikace. České basketbalistky jsou s bilancí tří výher a žádné porážky na čele čtyřčlenné skupiny. V případě vítězství nad Německem by se postupu na mistrovství Evropy výrazně přiblížily. Na šampionát se totiž kromě vítězů kvalifikačních skupin dostane i šest z osmi týmů na druhých místech.

"Měly bychom být asi papírově silnější, ale to byly Belgičanky také. Každý zápas je jiný a do toho s tím musíme jít," uvedla reprezentantka Kateřina Elhotová. "Teď se to s Němkami nesmí podcenit, protože tam jsme první poločas hrály vyrovnaně. Nesmíme si to nechat ujít tím, že bychom s nimi prohrály, protože bychom se vrátily tam, kde jsme byly," dodala asistentka trenéra Veronika Bortelová.

Tým trenéra Svitka se proti Německu může spolehnout už i na Kiu Voghnovou. Američanka s českým pasem přiletěla v podvečer do Prahy a v úterý se zapojí do tréninku.

přehrát video
Basketbalistky se připravují na Němky, kvalifikaci ME mají dobře rozehranou

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.