ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Bartoň povede české basketbalové juniory

Velikost textu:

Bývalý kapitán basketbalové reprezentace Luboš Bartoň bude trénovat národní tým do 18 let. U juniorů nastoupí jako hlavní kouč po loňské zkušenosti s funkcí asistenta Ronena Ginzburga u mužského A-týmu a zodpovědný bude i za přípravu reprezentační sedmnáctky.

Luboš Bartoň
Luboš Bartoň

"Když jsem na jaře souhlasil s pozicí asistenta u trenéra Ginzburga, věděl jsem, že se jedná o jednorázovou zkušenost, která by mohla nastartovat jakousi budoucí spolupráci," uvedl Bartoň.

"Práce a vedení nového projektu v kategorii juniorů mi dá dobrou příležitost získat zkušenosti a být v jiné roli, než jakou jsem měl doposud. Rád bych pomohl českému basketbalu a věřím, že v této nové roli budu prospěšný," dodal.

Sedmatřicetiletý Bartoň je jedním ze tří českých hráčů, kteří vyhráli Evropskou ligu. Podařilo se mu to s Barcelonou v roce 2010, ve Španělsku hrál i za Badalonu, Fuenlabradu a Valencii, předtím působil v Itálii v Boloni a Římě. Zkusil i německou ligu za Braunschweig a v domácí soutěži oblékal dresy Děčína, USK Praha a Nymburka.

Hráčskou kariéru zakončil v roce 2016, ve Španělsku studoval trenérskou licenci a začal působit u juniorů Barcelony. Vloni jako Ginzburgův asistent absolvoval i mistrovství Evropy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.