ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
Euroliga

USK po dvou prohrách potřebuje zabrat, Galatarasayi má co oplácet

Velikost textu:

Basketbalistky USK Praha se v Evropské lize pokusí napravit předchozí dva nevydařené duely a doma proti Galatasarayi Istanbul si budou chtít výhrou vylepšit pozici v boji o postup do play-off. Tureckému celku navíc mají co vracet po smolné prohře 77:82 z říjnového duelu v Istanbulu.

USK Praha - Galatasaray
USK Praha - Galatasaray

České mistryně měly skupinu dobře rozehranou, ale pak doma nečekaně prohrály o jediný bod s posledním Castors Braine a v minulém kole nestačily na Bourges. Proti Galatasarayi, který má spolu s Villeneuve shodnou bilanci jako USK, a to čtyři výhry a čtyři porážky, tak už nutně potřebují zabrat. Případná prohra by je mohla vyřadit mimo postupovou čtyřku.

V Turecku svedly Pražanky vyrovnanou bitvu, ve které ani jeden z týmů nevedl o více než osm bodů. Koncovka však patřila Galatasarayi a jeho hvězdám Alexandrii Quigleyové a Jeleně Dubljevičové, které daly 26 a 23 bodů. Za USK měla 26 bodů Amanda Zahuiová. USK v utkání dominoval na doskoku, měl 19 útočných.

Nyní budou mít pivotky o to těžší roli, jelikož Galatasaray minulý týden angažoval zkušenou polskou pivotku Ewelinu Kobrynovou, která bude doplňovat litevskou pivotku Gintare Petronyteovou, čtvrtou nejlepší střelkyni soutěže s průměrem 16,4 bodu na utkání. Ke klíčovým postavám soupeře patří také rozehrávačky Isil Albenová a Olivia Epoupaová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.