Svět motorů

Veselý dotáhl Fenerbahce k výhře nad moskevským Chimki

Dvanáct bodů a pět doskoků Jana Veselého pomohlo basketbalistům Fenerbahce Istanbul k vítězství 71:67 nad Chimki Moskva v devátém kole Evropské ligy. Fenerbahce coby obhájce titulu nyní figuruje v tabulce základní části na třetím místě.

Veselý přispěl 12 body k výhře nad Chimki

Jan Veselý sice nenavázal na svých 31 bodů z minulého euroligového proti CSKA Moskva. V utkání s dalším Moskevským týmem Chimki byl ale český pivot opět klíčovou postavou Fenerbahce.

Veselý nasázel 12 bodů a k tomu přidal ještě 5 doskoků. Hlavně ale dal minutu a půl před koncem čtvrté čtvrtiny vítězný koš domácích, když se šikovně prosadil přes obránce. Hosté už v závěru odpovědět nedokázali a hráči Fenerbahce Istanbul tak porazili Khimky Moskva 71:67.

Evropská liga basketbalistů - 9. kolo:

Fenerbahce Istanbul - Chimki Moskva 71:67 (za domácí Veselý 12 bodů, 5 doskoků,1 asistence), Panathinaikos Atény - Real Madrid 82:80, Unicaja Málaga - CSKA Moskva 80:89.