Washington neudržel vedení proti Golden State a podruhé v řadě prohrál

Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA podruhé za sebou. Na palubovce Golden State sice vedli už o 18 bodů, ale nakonec úřadujícím šampionům podlehli 117:120. Jediný Čech v soutěži Tomáš Satoranský si do statistik zapsal za pět minut jeden bod z čáry trestného hodu. První letošní porážku utrpělo San Antonio, které prohrálo v Orlandu 87:114.

Utkání Golden State - Washington
zdroj: ČTK/AP/Ben Margot

Wizards většinu času zápas kontrolovali, ani osmnáctibodový náskok ze třetí části jim ale na čtvrtou výhru v sezoně nestačil. Warriors se dostali do těsného vedení až v polovině poslední čtvrtiny a výrazněji odskočili až po trojce nejlepšího střelce zápasu Kevina Duranta 1:20 před koncem. Závěrečný tříbodový pokus, který mohl utkání vyrovnat, pak neproměnil kapitán John Wall.

Durant táhl Golden State 31 body a 11 doskoky. Stephen Curry přidal osm asistencí a 20 bodů, Klay Thompson 18 bodů. Na straně hostů se nejvíc v útoku činil Otto Porter Jr., který zapsal double double za 29 bodů a 10 doskoků. Na 20 bodů se v týmu poražených dostal Wall, Kelly Oubre nastřílel 19 bodů a Marcin Gortat 18.

Utkání nedohráli podkošový hráč Warriors Draymond Green a washingtonský střelec Bradley Beal, kteří byli před poločasem po vzájemné potyčce vyloučeni. Český reprezentant Tomáš Satoranský se na palubovku Oracle Arena dostal zhruba čtyři minuty před koncem třetí čtvrtiny, když vystřídal křídelníka Portera.

A zanedlouho proměnil jeden ze dvou trestných hodů po faulu Casspiho. Na hřišti vydržel až do začátku čtvrté části, ale do statistik už nic nepřidal, protože minul trojku před poslední dvanáctiminutovkou.

James Harden režíroval triple doublem (27 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků) výhru Houstonu v Charlotte 109:93. Orlando zažívá nejlepší start do sezony od roku 2011. K bilanci čtyř výher a jedné porážky se dostali basketbalisté Magic po vítězství 114:87 nad San Antoniem, kterému uštědřili naopak úvodní letošní prohru.

Minnesota zdolala Oklahomu 119:116 zejména díky výkonu pivota Karla-Anthony Townse, který zaznamenal 33 bodů, doskočil 19 míčů a přidal 4 bloky. Hostům nebylo nic platných 27 bodů, osm doskoků a 9 asistencí Russella Westbrooka, přes dvacet bodů se dostali ještě Anthony, George a Adams.

Paul Millsap se vrátil do Atlanty v dresu Denveru a 16 body pomohl k triumfu Nuggets 105:100. První vítězný večer naopak zažili newyorští Knicks. Díky šňůře 25:6 ve třetí čtvrtině nakonec porazili Brooklyn 107:86. Kyle Lowry desátým triple doublem v kariéře podpořil výhru Toronta v Los Angeles nad Lakers 101:92.

NBA:

Atlanta - Denver 100:105, Charlotte - Houston 93:109, Golden State - Washington 120:117 (za hosty Satoranský 1 bod), LA Lakers - Toronto 92:101, Minnesota - Oklahoma City 119:116, New York - Brooklyn 107:86, Orlando - San Antonio 114:87.