Paralympijský magazín

KP Brno i Nymburk v Eurocupu potřetí prohrály

Českým basketbalistkám se v Eurocupu nezadařilo. Týmy KP Brno i Nymburka utrpěly ve třetím kole třetí porážku. Brňanky prohrály na palubovce Benátek 52:83 a se třemi porážkami jsou poslední v tabulce skupiny I. Nymburk nestačil doma na další italský tým Ragusa a po prohře 58:74 uzavírá tabulku skupiny H. Benátky a Ragusa naopak potřetí vyhrály a se stoprocentní bilancí vedou.

Basketbalistky KP Brno
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

V Benátkách o výsledku rozhodla už úvodní čtvrtina, ve které český celek doplácel na chyby v rozehrávce a nedařila se mu ani koncovka. V poločase už svěřenkyně trenéra Davida Zdeňka prohrávaly 24:48. I když po přestávce Brňanky srovnaly na chvíli se svými soupeřkami krok, podařilo se jim pouze zastavit nárůst v rozdílu skóre. Nejlepší střelkyní Brňanek byla Edita Šujanová, autorka 12 bodů a pěti doskoků.

Nymburk rovněž nabral rozhodující ztrátu hned v úvodu, první čtvrtinu prohrál 12:20 a manko už nedohnal. Nejlepší střelkyní domácích byla Krystal Lynette Vaughnová s 24 body.

Reyer Benátky - KP Brno 83:52 (23:7, 48:24, 63:40)

Nejvíce bodů: Williamsová 12, Růžičková 12, Madearová 10 - Šujanová 12, Andělová 8, Verlíková 7.

Nymburk - Ragusa (It.) 58:74 (12:20, 30:36, 44:52)

Nejvíce bodů: Vaughnová 24, Chomenčuková 11, Linskensová 10 - Hambyová 28, Ndour Gueyeová 15, Formicaová 8.