Paralympijský magazín

Hradecké Lvice porazily Žabiny a zůstávají v ŽBL stoprocentní

Basketbalistky Hradce Králové vyhrály na palubovce Žabin Brno 66:53 a i po třetím kole ŽBL zůstávají stoprocentně úspěšné. Brno naopak utrpělo první porážku. Pražská Slavia uštědřila doma debakl Slovance 95:54

Radost basketbalistek Hradce Králové
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Hradecké Lvice, které obhajují druhé místo z minulého ročníku, si po Ostravě a Trutnovu poradily i s Brnem. V úvodu se sice trápily a na první body čekaly šest minut, ale díky dobré obraně dovolily Brnu do poločasu jen 19 bodů a do druhé části šly s dvouciferným vedením.

Brno, které střílelo s úspěšností jen 26 procent, mělo šanci ještě ve třetí čtvrtině, kdy se dotáhlo na tři body, jenže Hradec odpověděl sedmi body v řadě, opět odskočil na dvouciferný rozdíl a ten už nepustil.

Nejlepší střelkyní zápasu byla se 14 body Kristýna Minarovičová. Nejlepší hráčkou Brna byla Lenka Šoukalová se 13 body a devíti doskoky.

Slavia o výhře rozhodla už v první čtvrtině, ve které získala náskok 19 bodů a ten postupně navyšovala až na 49 bodů. Nejproduktivnější hráčkou utkání byla domácí pivotka Mária Felixová s 18 body, sedmi doskoky a šesti zisky.