ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Satoranský na pražském kempu motivuje děti k basketbalu

Velikost textu:

Praha - Jediný český basketbalista v NBA Tomáš Satoranský se v létě věnuje také výchově basketbalových talentů. V Praze uspořádal už druhý ročník svého tréninkového kempu na Folimance. Během pěti dnů kempu přivítá zhruba stovku dětí. "Jen jsem si potvrdil to, jak o to mají kluci zájem a doufám, že jim to pomůže v jejich kariéře, že je to bude motivovat a budou na sobě pracovat," uvedl Satoranský.

přehrát video
Tomáš Satoranský o basketbalovém kempu: Chci hlavně pomáhat

"Myslím, že každý ambasador svého sportu by měl věnovat čas tomu pomáhat dětem, které to baví, aby se ten sport dál vyvíjel. Mám moc velkou radost, že o to mají kluci takový zájem. Je na nich vidět, jakou z toho mají radost. A to je to, co mě na tom uspokojuje," řekl Satoranský.

"Některé věci jsou celkem složitý, hlavně pro nejmenší, takže tam se snažíme udělat tréninky zábavnou formou. Pak jsou tu kluci, kteří mají velký talent a tam pracujeme na základních detailech, jako je driblování či přihrávka," dodal Satoranský, který má prý k chování k dětem základy od maminky, která učí v mateřské školce. "Takže to nebyl zas takový problém, ale je to vyčerpávající."

Satoranský si tentokrát přivezl posilu v podobě jednoho z asistentů trenérů ve Washingtonu Wizards Ryana Richmana. "Je super, že tu Ryan je. Jednak z pohledu kempu a jednak, že ho můžu využít a dostat se do tréninku. S Ryanem často pracuji před zápasy v NBA a už víme, jak by ta naše práce měla vypadat. Zaměřujeme se hlavně na střelbu a další základní věci. Je dobře, že je tu delší dobu a ne jen jeden nebo dva tréninky," dodal Satoranský.

Na pátečním tréninku měl sám na starosti cvičení obranného postoje, během kterého děti reagovaly na domluvené pokyny skryté v názvech týmů NBA. Kromě basketbalových dovedností si děti z kempu mohou odvézt na památku také podepsanou společnou fotografii se Satoranským.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.