ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Nejužitečnějším hráčem NBA je Westbrook

Velikost textu:
aktualizováno 27. 6. 2017 09:40

New York - Russell Westbrook z Oklahomy byl zvolen nejužitečnějším hráčem basketbalové NBA. Osmadvacetiletý rozehrávač Thunder získal ocenění MVP po dvouleté vládě Stephena Curryho a završil tak sezonu, v níž zaznamenal 42 triple-double, což je nový rekord soutěže.

Russell Westbrook
Russell Westbrook

Navíc se Westbrook v uplynulém ročníku NBA stal teprve druhým hráčem po Oscaru Robertsonovi, který zaznamenal dvojcifernou bilanci ve třech statistikách v průměru za celou sezonu. Po 81 odehraných utkáních měl průměr 31,6 bodu, 10,4 asistence a 10,7 doskoku na zápas. Robertson to dokázal v ročníku 1961/62.

V hlasování volitelů dostal Westbrook přednost před Jamesem Hardenem z Houstonu a Kawhim Leonardem ze San Antonia. Když na premiérovém slavnostním galavečeru NBA v New Yorku přebíral trofej, pozval si na pódium své spoluhráče.

Russell Westbrook
Russell Westbrook

"Tihle kluci se pro mě tolik obětovali po celou sezonu. A ta byla úžasná. Bez nich i ostatních našich kluků, kteří tady nejsou, by to nebylo možné. Tohle ocenění proto není pro mě, ale pro vás všechny hoši. Do konce života budete mými bratry," děkoval Westbrook spoluhráčům.

Nejlepším trenérem byl vyhlášen Mike D'Antoni z Houstonu, nováčkem roku je Malcolm Brogdon z Milwaukee, obráncem Draymond Green z Golden State a nejlepším náhradníkem Eric Gordon z Houstonu.

V předchozích letech vedení ligy vyhlašovalo majitele individuálních cen odděleně ještě před koncem play-off.

přehrát video
Westbrook byl zvolen nejužitečnějším hráčem NBA
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.