ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Doufám, že se pro mě najde na palubovce víc minut, věří Satoranský v lepší sezonu

Velikost textu:

Praha - Tomáš Satoranský prožil nováčkovskou sezonu v NBA a v dresu Washingtonu si musel zvykat na jinou roli, než na jakou byl zvyklý v Barceloně. Přesto si po úvodním ročníku věří a doufá ve větší prostor na hřišti, k čemuž by měly přispět i odchody některých hráčů z týmu Wizards.

Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský

Americké palubovky Tomáš Satoranský po návratu domů vyměnil jako host kulinářského festivalu za kuchařský rondon. Na českou kuchyni ale ještě zcela připraven není. "Miluji středozemní jižanskou kuchyň a je těžké si zase zpátky zvykat na svíčkovou a taková hutná jídla," přiznal se Satoranský.

Satoranský nastoupil ve své první sezoně za mořem do 67 zápasů. Jako nováček ale významnější úlohu v kádru Washingtonu neměl. "Přišel jsem z mé pozice v Barceloně na takovou epizodní pozici v Americe a to se těžko vstřebává pro evropského hráče," uvedl Satoranský.

Během léta tak bude český rozehrávač pracovat například na střelbě a musí také zesílit. "Liga je mnohem víc fyzická než evropské ligy a myslím si, že ta atletičnost a síla je potřeba," řekl Satoranský. V příští sezoně by měl Satoranský ve Washingtonu dostat větší prostor. Dva jeho přímí konkurenti totiž z klubu odcházejí. "Doufám, že se najdou minuty pro mě jak na pozici jedna, tak na jiných pozicích a že ta role bude jen stoupající," dodal.

přehrát video
Satoranský po náročné sezoně v NBA vyhlíží ve Washingtonu lepší zítřky
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.