Nordic Walking Tour Praha

Thomas nastřílel 44 bodů a dovedl Boston k důležité výhře

Boston (USA) - Basketbalisté Bostonu otočili hlavně zásluhou rozehrávače Isaiaha Thomase vývoj souboje o druhé místo ve Východní konferenci a porazili Toronto 109:104. Celtics v domácím utkání smazali osmnáctibodové manko, Thomas v poslední čtvrtině nastřílel 19 ze svých 44 bodů. Boston si pátou výhrou v řadě upevnil před kanadským týmem vedení v Atlantické divizi.

Isaiah Thomas
zdroj: Reuters/USA Today Sports

Pouhých 175 centimetrů vysoký rozehrávač Thomas má skvělou formu a opakovaně ji dokázal prodat zejména v závěru zápasu. Minule proti Detroitu nastřílel v posledním dějství 24 bodů; v této sezoně se mu už čtyřikrát podařilo dát ve čtvrté čtvrtině alespoň 20 bodů, žádný jiný hráč v lize přitom nemá ani dva takové zápisy. Ve středu to Thomas téměř zopakoval a na jeho vrub šlo 18 z 23 posledních bodů Bostonu. Jeho tým šel přitom až čtyři minuty před koncem poprvé v zápase do vedení.

Thomas odehrál druhý čtyřicetibodový zápas za sebou a už po 33. v řadě překonal hranici 20 bodů. "Hraje teď opravdu na velmi vysoké úrovni," pochválil svého svěřence trenér Brad Stevens.

Toronto postrádalo zraněného DeMara DeRozana a lídrem týmu byl s 32 body Kyle Lowry, jehož úkolem bylo také bránění Thomase. "Měli jsme si ho lépe pohlídat a nenechat k němu vůbec doputovat míč," zlobil se Lowry po sedmé porážce Raptors z posledních devíti utkání. "Měl i úplně otevřené střely za tři body ve čtvrté čtvrtině, to se opravdu nesmí stávat."

Cleveland rozložil Minnesotu

Mistrovský Cleveland dal zapomenout na lednové trápení a v prvním únorovém zápase si poradil před svými fanoušky s Minnesotou 125:97. LeBron James se na tom podílel 27 body a 12 asistencemi.

Curry měl svůj den

Uspěl i nejlepší tým ligy Golden State, který porazil Charlotte 126:111. Stephen Curry nastřílel 39 bodů, o deset méně dal Klay Thompson a oba měli po osmi asistencích.

Miami natáhlo sérii bez porážky na devět utkání, když zdolalo Atlantu 116:93.

Výsledky NBA

Boston - Toronto 109:104, Brooklyn - New York 90:95, Cleveland - Minnesota 125:97, Dallas - Philadelphia 113:95, Denver - Memphis 99:119, Detroit - New Orleans 118:98, Golden State - Charlotte 126:111, Miami - Atlanta 116:93, Oklahoma City - Chicago 100:128, Orlando - Indiana 88:98, Phoenix - LA Clippers 114:124, Utah - Milwaukee 104:88.