ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Oslabené USK má před sebou v Eurolize ošemetný zápas v Krakově

Velikost textu:

Krakov - Po dvou domácích výhrách vyrazily basketbalistky USK Praha poprvé v roce 2017 na euroligový výjezd na půdu soupeře. V Krakově se proti místní Wisle budou snažit potvrdit roli favoritek. Výhru potřebují i proto, aby se před sérii čtyř závěrečných těžkých zápasů přiblížily jistotě postupu.

Utkání USK Praha - Wisla Krakov
Utkání USK Praha - Wisla Krakov

Oba celky se utkaly na začátku listopadu v Praze a české mistryně vyhrály bez problémů 84:63. Rozhodující náskok si vybudovaly už do poločasu, soupeře přehrály hlavně pod košem.

V domácím prostředí však Wisla předvedla už několik dobrých výkonů a potrápila favority. Schio tam vyhrálo jen o bod, Kursk o šest bodů a Fenerbahce o osm.

Pražankám se navíc v Krakově dlouhodobě nedařilo a první výhru tam získaly až před rokem (78:57). Předtím vždy prohrály, včetně roku 2015, kdy nakonec Euroligu ovládly.

přehrát video
USK před zápasem v Krakově trápí potíže se sestavou

Klíčovou postavou Krakova je zkušená polská pivotka Ewalina Kobrynová, která má průměry 13,1 bodu a 8 doskoků na utkání, což ji v užitečnosti řadí na 12. místo celé soutěže.

Oporou jsou také Španělka Sandra Ygueravideová, chilská pivotka Ziomara Morrisonová, která má zkušenosti z WNBA, či Američanka Meighan Simmonsová, která je především střelkyní z dálky.

"Bude to podobný zápas jako ty se Schiem a Montpellierem. Očekávám, že to bude bojovné utkání, ve kterém se budou snažit zastavit naši rychlou hru dopředu, protože každý ví, že v protiútocích jsme silné. My to musíme tlačit a nehrát do plných. Musíme využít to, v čem jsme my dobré," řekla trenérka Natália Hejková.

USK se bude moci opírat o formu srbské hvězdy Sonji Petrovičové, která je druhou nejlepší střelkyní a jasně nejužitečnější hráčkou soutěže. Také je pátá v doskakování. Laia Palauová zase vládne asistencím s téměř osmi finálními přihrávkami na utkání.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.