ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Elhotová bude tváří šampionátu basketbalistek, na ME ale chce hlavně hrát

Velikost textu:

Hradec Králové - Už dva měsíce po porodu začala Kateřina Elhotová znovu trénovat a připravovat se na návrat k basketbalu. Opora národního týmu věří, že se do června dostane do potřebné formy, aby mohla znovu obléct reprezentační dres na domácím mistrovství Evropy, jehož je hlavní tváří.

Kateřina Elhotová
Kateřina Elhotová

"Už jsem začala individuální přípravu s atletickým trenérem. Zatím dělám cviky na vnitřní svalstvo, pánevní dno a kyčle, které byly porodem nejvíce zasažené. Zatím vše vypadá dobře a věřím, že to stihnu. Hrát na Evropě je můj cíl," řekla Elhotová na propagační akci k šampionátu, který se v červnu uskuteční v Praze a Hradci Králové.

Chce udělat vše pro to, aby byla tahounkou reprezentace jako v minulých letech. "Mám obrovskou radost, že je to v Čechách. I proto se chci dostat do formy a týmu pomoct. Věděla jsem, že to bude náročné, ale budu se snažit. Když se to nepodaří, tak mi asi nikdo hlavu neutrhne, ale já to sama chci. Když si nějaký cíl stanovím, tak si za ním umím jít," prohlásila nejlepší česká basketbalistka za rok 2016.

přehrát video
Basketbalistka Elhotová už po porodu začala s tréninkem

Loni na jaře si plánovala angažmá v zámořské WNBA, na kterém už byla domluvená, když zjistila, že očekává potomka. Syn Daniel se narodil v polovině listopadu a Elhotovou těší, že tělo na porod zareagovalo velmi dobře, což jí návrat usnadňuje.

"Mám radost z toho, že vše vypadá dobře a že se cítím dobře. Tělo to zvládá. Ještě jsem tedy nezačala běhat, takže uvidím, jak na tom pak budu s dechem. Zatím jde vše správnou cestou. Začínám ale pozvolna, abych si nic neudělala, protože to by vše zkomplikovalo. Musím být trpělivá," dodala sedmadvacetiletá opora USK Praha.

Věří, že by mohla stihnout už závěr klubové sezony. "Třeba se zapojím do konce české ligy, třeba ne. Uvidíme, jak bude tělo reagovat. Jenom trénovat a pak skočit rovnou do mistrovství by však nebylo asi ideální. Každopádně dítě je ale prioritou. To je teď můj střed vesmíru," řekla.

Velkou podporou je pro ni rodina včetně sestry a další reprezentantky Karolíny. Zahrát si s ní na domácím šampionátu je pro Elhotovou další motivace do tréninku. "Myšlenka, že bychom spolu hrály za reprezentaci na domácí půdě, je naprosto úžasná. To bych si přála," dodala Elhotová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.