Satoranský si opět zahrál, ale při další výhře Washingtonu nebodoval

Washington - Další minuty v NBA má na svém kontě Tomáš Satoranský. Za Washington si připsal start proti Brooklynu a Wizards zvítězili 118:95. Mezi střelce se však český basketbalista za dvanáct minut hry nedostal, jeho jediný pokus síťkou nepropadl. Do statistik se tak Satoranský zapsal pouze asistencí, získaným míčem, faulem a ztrátou.

Tomáš Satoranský (vlevo) v utkání s Oklahomou
zdroj: AP autor: Alonzo Adams

Wizards vyhráli pošestnácté v sezoně, z toho potřinácté doma. Nastoupili bez zraněné hvězdy Bradleyho Beala a s Brooklynem v úvodu utkání prohrávali 0:5, na konci první části ale už vedli o osm bodů a jejich náskok pak stále narůstal.

Nejlepším střelcem zápasu byl jiný washingtonský náhradník Trey Burke, který proměnil všech pět trojkových pokusů a dostal se na 27 bodů. John Wall přidal 19 bodů a 14 asistencí, pivot Marcin Gortat přispěl 19 body a 13 doskoky. Wizards zvítězili na domácím hřišti poosmé v řadě a poprvé od úvodu sezony mají vyrovnanou zápasovou bilanci. Šestnáct výher a šestnáct proher jim ve Východní konferenci stačí na šesté místo.

Hvězdou pátečního programu byl Isaiah Thomas, který 52 body dovedl Boston k výhře nad Miami 117:114. Bostonský rozehrávač potvrdil skvělou formu z posledních dnů. Proti Miami se rozjel hlavně v poslední čtvrtině, v níž trefil šest trojek a nastřílel 29 bodů. Překonal tím historický klubový rekord v počtu bodů za čtvrtinu a stanovil si nové osobní maximum.

Už pátou prohru v řadě utrpěli stále oslabení Los Angeles Clippers. Houston je deklasoval 140:116 a lídrem domácího týmu byl James Harden, jenž zaznamenal triple double za 30 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí. Clippers chyběl Blake Griffin a znovu nehrál ani Chris Paul, který nastoupil den předtím proti New Orleans.

Triple double nashromáždil i Kevin Durant, jenž 19 body, 10 doskoky a 10 asistencemi přispěl k výhře Golden State nad Dallasem 108:99. Nejlepším střelcem vítězů byl Klay Thompson s 29 body. Za hosty nastřílel Harrison Barnes proti svému bývalému týmu 25 bodů.

San Antonio potvrdilo formu proti Portlandu

Výsledky NBA

Atlanta - Detroit 105:98, Boston - Miami 117:114, Denver - Philadelphia 122:124, Golden State - Dallas 108:99, Houston - LA Clippers 140:116, Indiana - Chicago 111:101, Minnesota - Milwaukee 116:99, New Orleans - New York 104:92, San Antonio - Portland 110:94, Washington - Brooklyn 118:95 (za domácí Satoranský 1 asistence).