Touchdown

Washington díky brilantnímu Porterovi přehrál Milwaukee, Satoranský nehrál

Washington - Basketbalisté Washingtonu porazili v pondělním utkání NBA Milwaukee 107:102. V týmu Wizards zazářil Otto Porter Jr., jenž zaznamenal 32 bodů a 13 doskoků. Tomáš Satoranský se na hřiště nedostal. Úřadující šampion Cleveland nechal odpočívat největší hvězdu LeBrona Jamese a prohrál v Detroitu 90:106.

Otto Porter Jr.
zdroj: ČTK/AP/Nick Wass

Washington ještě v poslední čtvrtině prohrával s Milwaukee 86:96, Bradley Beal ale za posledních sedm minut zápasu nastřílel deset ze svých 22 bodů a výrazně pomohl k úspěšnému obratu. Důležitou trojku v poslední minutě proměnil Porter, který byl s 32 body nejlepším střelcem utkání. John Wall k výhře pomohl 18 body a 16 doskoky. Wizards jsou s bilancí 14 vítězství a 16 proher na desátém místě Východní konference.

Bucks mají stejně výher, ale o jednu porážku méně, což jim stačí na osmou příčku. Cleveland se bez Jamese v Detroitu ani jednou nedostal do vedení a domácí si došli pro pohodlné vítězství 106:90. Pistons zvítězili poprvé po sérii pěti nezdarů, k čemuž jim 21 body pomohl Tobias Harris. Celá zahajovací pětka domácích se dostala do dvouciferných čísel, což se v základní sestavě hostů povedlo jen dvěma hráčům.

Cavaliers zůstali v čele Východní konference, ale na záda jim šlapou hráči Toronta, kteří zvítězili v Portlandu 95:91. Raptors zaznamenali čtvrté vítězství za sebou, k němuž zavelel 27 body Kyle Lowry. Domácím nepomohlo 29 bodů C. J. McColluma a prohráli pošesté v řadě. Velké drama se odehrálo v Brooklynu, kde Cody Zeller poslal Charlotte do vedení košem 2,3 sekundy před koncem.

Domácí Nets zareagovali oddechovým časem, po němž Randy Foye přesnou trojkou zároveň se závěrečným klaksonem otočil na 120:118. Oslabení Los Angeles Clippers podlehli Denveru 102:106. Domácím opět chyběli zranění Blake Griffin a Chris Paul. I bez nich Clippers dokázali smazat sedmnáctibodové manko, v koncovce ale měli navrch hosté, které vedl s 24 body a 10 doskoky Nikola Jokič.

Chicago se vrátilo na vítěznou vlnu, zářil Wade

Sérii tří porážek za sebou ukončilo Chicago v domácím prostředí proti Indianě. Od úvodní čtvrtiny diktovalo tempo hry. Do kabin odcházelo s náskokem deseti bodů. Ve třetí části však hosté mohutně dotahovali a stáhli manko na rozdíl jediného koše. Bulls nicméně další ztrátu nedopustili. Pod taktovkou hvězdného Dwyana Wadea, který si během duelu připsal 21 bodů, vyhráli 90:85.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Charlotte 120:118, Chicago - Indiana 90:85, Detroit - Cleveland 106:90, Houston - Phoenix 131:115, LA Clippers - Denver 102:106, Minnesota - Atlanta 104:90, New Orleans - Dallas 111:104, Orlando - Memphis 112:102, Portland - Toronto 91:95, Sacramento - Philadelphia 102:100, Washington - Milwaukee 107:102.