Olympiáda dětí a mládeže 2024

Veselého Fenerbahce si v Eurolize vyšláplo na dosud suverénní CSKA

Moskva – V repríze loňského finále na sebe v Eurolize narazili basketbalisté Fenerbahce Istanbul a CSKA Moskva. Zatímco loni se radoval z triumfu ruský celek, tentokrát si pro výhru došli hráči z Istanbulu. Turecký celek, za nějž nastoupil i Jan Veselý, zvítězil 95:79 po prodloužení a připravil suverénnímu lídrovi soutěže teprve druhou prohru ze 14 kol.

Sestřih zápasu: Fenerbahce Istanbul - CSKA Moskva

Úvod zápasu přitom vyšel domácím, kteří vyhráli první čtvrtinu 23:13 a po změně stran vedli o jedenáct bodů. V závěru ale Bobby Dixon vyrovnal a prodloužení se pak už neslo jasně v režii Fenerbahce, jež nastavenou pětiminutovku vyhrálo 20:4. Veselý v ní přidal čtyři body k dosavadním šesti.

Prodloužení se hrálo i v květnovém berlínském finále Evropské ligy, v němž Fenerbahce podlehlo CSKA 96:101.