Schilb si vylepšil střelecké maximum v Eurolize, Galatarasay ale znovu prohrál

Istanbul - Český basketbalový reprezentant Blake Schilb si vylepšil střelecké maximum v tomto ročníku Evropské ligy. S 21 body byl nejlepším střelcem Galatasaraye, který ale v istanbulském derby prohrál s Anadolu Efes 76:86. Jan Veselý pomohl deseti body k výhře Fenerbahce v hale obhájců titulu CSKA Moskva.

Schilb nastřílel v Eurolize 21 bodů, k výhře to nestačilo

S více než 36 odehranými minutami byl Schilb nejvytíženějším hráčem zápasu, v němž si připsal i osm doskoků a pět asistencí. Jeho dosavadním rekordem bylo 18 bodů z listopadového utkání proti Barceloně. Schilb na dálku předčil i Veselého, jehož letošní střelecké maximum činí 20 bodů.

Úvod zápasu v Moskvě vyšel domácím, kteří vyhráli první čtvrtinu 23:13 a po změně stran vedli o jedenáct bodů. V závěru ale Bobby Dixon vyrovnal a prodloužení se pak už neslo jasně v režii Fenerbahce, jež nastavenou pětiminutovku vyhrálo 20:4.

Turecký celek zvítězil 95:79 po prodloužení a připravil suverénnímu lídrovi soutěže teprve druhou prohru ze 14 kol. Prodloužení se hrálo i v květnovém berlínském finále Evropské ligy, v němž Fenerbahce podlehlo CSKA 96:101.

Výsledky 14. kola Euroligy basketbalistů:

Galatasaray Istanbul - Anadolu Efes Istanbul 76:86 (za domácí Schilb 21 bodů, 8 doskoků, 5 asistencí), Crvena Zvezda Bělehrad - Real Madrid 82:70, Žalgiris Kaunas - Unics Kazaň 80:88, Bamberg - Olympiakos Pireus 82:68, CSKA Moskva - Fenerbahce Istanbul 79:95 po prodl. (za hosty Veselý 10 bodů, 4 doskoky, 1 asistence), Darüssafaka Istanbul - Maccabi Tel Aviv 86:84, Panathinaikos Atény - Laboral Vitória 69:68, FC Barcelona - Milán 89:75.