EP Benátky nad Jizerou

Nymburk postupuje z druhého místa, s italskou Raguisou doma prohrál 53:58

Nymburk – Nymburským basketbalistkám, které už měly zajištěný postup do osmifinále Poháru FIBA, uteklo vítězství ve skupině. Na domácí palubovce prohrály s italskou Ragusou 53:58.

Nymburské basketbalistky postoupily v poháru FIBA z druhého místa

V úvodu poslední čtvrtiny vedl Nymburk o pět bodů, ale v závěrečných třech minutách neskóroval a soupeř sedmi body v řadě strhl vítězství na svou stranu. Ragusa oplatila Nymburku listopadovou těsnou porážku z utkání v Itálii a skupinu E vyhrála o jeden bod.

Nejvýraznější postavou zápasu byla stejně jako v Raguse španělská pivotka senegalského původu Astou Ndourová. Stříbrná olympijská medailistka z Ria nastřílela 27 bodů a k tomu doskočila deset míčů. V týmu byla jedinou hráčkou s více než deseti body, stejně jako na domácí straně Lenka Bartáková, která dala 12 bodů.

Nymburk - Ragusa 53:58 (13:10, 32:31, 45:43)

Nejvíce bodů: Bartáková 12, Ursuová 8, Chomenčuková 7, Pavelová a Udoděnková po 6 - Ndourová 27, Formicaová 8, Vanloová 7.