Paralympijský magazín

V bitvě neporažených celků zvítězil Nymburk, zdolal Pardubice 81:63

Nymburk - Basketbalisté mistrovského Nymburka vyhráli duel dosud neporažených týmů v NBL nad Pardubicemi 81:63. Obhájci titulu v předehrávce 4. kola ani jednou neprohrávali a už v prvním poločase jejich náskok přesáhl dvacet bodů.

Utkání Nymburk - Pardubice
zdroj: ČTK/Kolařík Stanislav

Pardubičtí nicméně jako první v ligové sezoně dokázali udržet střelce Nymburka pod stobodovou hranicí. Ve třetí čtvrtině i díky čtyřem tříbodovým trefám dali vzpomenout na loňský listopadový duel, ve kterém jako jediní v celé sezoně NBL dokázali dlouholeté vládce soutěže porazit (83:78).

Tuto hrací část vyhráli o 11 bodů (24:13), ale pak už zase dominovali domácí. Po dvaceti bodech dali domácí Howard Sant-Roos a pardubický Dominez Burnett. Ostatní zápasy 4. kola jsou na programu ve středu. Vedle Nymburka je bez porážky už jen vicemistr Děčín, který nastoupí v Praze proti USK.

Basketbalisté Nymburka potvrdili proti Pardubicím roli favorita

Výsledky 4. kola ligy basketbalistů - 4. kolo:

Nymburk - Pardubice 81:63 (29:15, 48:27, 61:51) Nejvíce bodů: Sant-Roos 20, Allen 16, Hruban 12, Meier 11 - Burnett 20, Wall 13, Potoček 8.