ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Satoranský bude fantastickou posilou, chválí ho spoluhráč z Washingtonu

Velikost textu:

Washington - Hráči Washingtonu Wizards si nemohou Tomáše Satoranského vynachválit. Český basketbalista neodehrál na palubovkách NBA ještě ani minutu, přesto jeho přítomnost na tréninku okamžitě zapůsobila na jeho spoluhráče. Podle pivota Marcina Gortata, který se o Satoranského ve Washingtonu stará, je posila z Barcelony a odchovanec USK Praha skvělou akvizicí pro variabilitu hry Wizards.

Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu Wizards
Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu Wizards

"Má výšku, která není pro rozehrávače běžnou. Má neskutečnou basketbalovou inteligenci a skvělé přihrávky," řekl Gortat na začátku přípravného kempu Wizards. "Samozřejmě bude potřebovat rok na aklimatizaci a další rozvoj, ale přináší do naší kabiny mnoho nových věcí. Přesně takového hráče jsme potřebovali. Jsem z něj nadšený, bude pro nás fantastickou posilou," dodal polský pivot.

Právě Gortat si vzal Satoranského pod svá křídla. "Ukážu mu, jak to tu chodí. Cítím se za něj odpovědný. To samé pro mě udělal kdysi Hedo Türkoglu, tak to teď vrátím na Tomášovi. Postarám se o něj," slíbil Gortat. "Ale on ani moc moji pomoc nepotřebuje. Je to chytrý kluk. Každý den je o dvě hodiny dříve v hale a maká na sobě. Svede hezkou bitvu s Treyem Burkem o to, kdo bude krýt záda Johnu Wallovi," dodal.

Chválou na českého reprezentanta po prvních pár dnech nešetří ani trenér Washingtonu Scott Brooks. "Už předtím mě hodně zaujal. Měl jsem informace, jak si přidává na trénincích, jak skvělý je v kabině a ve vztahu se spoluhráči. A to se potvrzuje," řekl Brooks.

"Jeho basketbalová inteligence je tak vysoká, že by pro něj přesun z Evropy neměl být problémem. Společně s jeho atletičností a energií na hřišti. Vypadá opravdu skvěle," doplnil hráč Wizards Jarelle Eddie, který se Satoranským trénoval ještě před začátkem oficiálního kempu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.