ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

České basketbalistky zakončí přípravný turnaj soubojem s Maďarskem

Velikost textu:

Hradec Králové – Fortuna Arena hostí od pátku přípravný turnaj basketbalistek. Do východních Čech se sjely kromě dvou českých národních týmů - "áčka" a výběru do 20 let - také reprezentace Rumunska a Maďarska. Právě s Maďarkami zakončí svěřenkyně Ivana Beneše své účinkování na turnaji, který je pro české družstvo jednou ze zastávek v přípravě na domácí mistrovství Evropy v příštím roce. Přímý přenos utkání Česko - Maďarsko sledujte od 12:00 na ČT sport a na našem webu.

České basketbalistky
České basketbalistky

Pro tým trenéra Ivana Beneše jde o první zápasy na domácí půdě po více než roce. Oba dosavadní zápasy na královehradeckém turnaji jeho svěřenkyně vyhrály, a jelikož i Maďarky svým soupeřkám nedaly šanci, čeká diváky bitva o první místo.

České reprezentantky hrály poslední mezistátní zápasy v květnu na turnaji v Číně. Nyní se snaží ukázat výkonnostní vzestup. A to i přesto, že vedle tradičních reprezentantek nefigurují v týmu ani dvě nové opory Tereza Vyoralová a Julia Reisingerová.

"Když se podívám zpětně na turnaj v Číně, tak jsme podávali velice dobré výkony i proti dvěma družstvům, která se budou účastnit olympijské kvalifikace. Doufám, že na to navážeme, i když se tým zase trochu obměnil. Přišli jsme o Terku Vyoralovou a Julie Reisingerová je s reprezentací do 18 let. To byly naše dvě tahounky. Věřím ale, že Alena Hanušová a ostatní zkušené hráčky tým potáhnou a budeme předvádět výkony podobné těm v Číně," řekl Beneš.

Reprezentační trenér Ivan Beneš
Reprezentační trenér Ivan Beneš

Turnaj slouží také jako důležitá generálka před evropským šampionátem 2017, jehož dějištěm bude právě hradecká Fortuna Arena. Organizátoři si halu testují, aby vychytali všechny nedostatky a za rok vše proběhlo bez problémů. Poznání haly, ve které se běžně basketbal nehraje, je ale důležité i pro tým, před nímž stojí nelehký úkol. Nalákat s ročním předstihem publikum do ochozů. 

"Je to výborná příležitost, kterou nám federace umožnila. Směrem k příštímu roku je to určitě výhodné. Aréna nás za rok v červnu ničím nepřekvapí, půjdeme už do známého, když tu budeme mít už něco odehráno a odtrénováno," dodal Beneš.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.