ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Basketbalová exhibice v Brně svedla pod koše současné i bývalé reprezentanty

Velikost textu:

Brno – Remízou 64:64 skončila basketbalová exhibice smíšených týmů složených ze současných i bývalých reprezentantů, která připomněla deset let od vítězství brněnských basketbalistek v Evropské lize. Zahrála si družstva vedená proslulými trenéry Janem Bobrovským a Miroslavem Pospíšilem, nejlepším střelcem utkání byl Patrik Auda s 19 body.

Exhibice v Žabovřeskách se zúčastnil i Petr Benda
Exhibice v Žabovřeskách se zúčastnil i Petr Benda

Akce měla charitativní podtext. Celý výtěžek ze vstupného, bezmála 60 tisíc korun, věnovali aktéři na konto Anička, které shromažduje peníze na operaci ruky dvouleté dívky.

"Cílem bylo pobavit diváky a také dát dohromady hráče, kteří mají basketbalový vztah k Brnu. Myslím si, že se záměr podařil a zápas nabídl i pohledné akce a smečované koše," poznamenala basketbalistka Žabin Barbora Kašpárková, která exhibici vymyslela a byla její hlavní organizátorkou.

přehrát video
Exhibiční zápas basketbalových Žabovřesek

Myšlenku společného setkání ocenili i hráči. "Bylo pěkné se po delší době sejít s kamarády, se kterými jsem před lety hrál. Kdyby mělo Brno v lize tyto hráče, kteří se k dnešnímu utkání sešli, tak by určitě hrálo o některou z medailí," řekl Petr Benda.

Basketbal si zahrála také mistryně Evropy z Ankary 2005 Ivana Večeřová. "Hlavně jsem nastupovala s přáním se nezranit. Bylo náročné hrát proti mužským protějškům. Jsou basketbalově zcela jinde," uvedla Večeřová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.