Evropská a Konferenční liga UEFA

Nymburští basketbalisté skončili ve VTB lize osmí a v play-off je čeká největší favorit

Nižnij Novgorod (Rusko) - Basketbalisté Nymburka prohráli ve svém posledním utkání v základní části VTB ligy přímý souboj o sedmé místo s Nižním Novgorodem 76:91. Po třetí porážce v řadě skončí český mistr v tabulce osmý a v play-off narazí na největšího favorita CSKA Moskva.

Oba soupeři měli před zápasem shodnou bilanci. V souboji o sedmnáctou výhru v sezoně byli od třetí minuty neustále ve vedení domácí, před poločasovou přestávkou získali dvouciferný náskok a brzy po změně stran ho skoro zdvojnásobili. Nižnij Novgorod vrátil soupeři porážku z Nymburka (70:76), ukončil sérii tří porážek a v play-off vyzve Unics Kazaň.

Dmitrij Chvostov nastřílel českému týmu 23 bodů a kapitán Semjon Antonov přidal 20, v nymburském dresu dali Chasson Randle 18 a Pavel Houška 17 bodů.

Nižnij Novgorod - Nymburk 91:76 (19:16, 46:36, 71:56)Nejvíce bodů: Chvostov 23, Antonov 20, Rudd 15 - Randle 18, P. Houška 17, Dixon a De Zeeuw po 9. Fauly: 23:16. Trestné hody: 9/8 - 20/17. Trojky: 9:7. Doskoky: 39:36.