Volejbalový magazín

Nymburk v Poháru FIBA stále žije, porazil Sofii

Nymburk - Basketbalisté Nymburku udrželi naději na postup do play-off Poháru FIBA Europe. V 5. kole nadstavbové části doma porazili Academic Sofia 85:78 a připsali si druhou výhru do skupiny P. Nenahrál jim však druhý duel skupiny, ve kterém Antverpy v úterý těsně porazily Ventspils 80:78 a zajistily si postup. Nymburk tak musí za týden doma porazit belgického soupeře a zároveň doufat, že Ventspils prohraje v Sofii.

Sestřih a ohlas utkání Nymburk - Academic Sofia

Domácí hráli o přežití a to se zřejmě projevilo na jejich nervozitě. Už v první čtvrtině dovolili hostům šňůru 11:0. Pak se ale čeští šampioni rozehráli a získali převahu.

Starali se o to zejména Michael Dixon, autor 23 bodů, a Vojtěch Hruban. Ve druhé půli se k nim přidali i Marko Jagodič-Kuridža a Howard Sant-Roos. V obraně týmu hodně pomohl Martin Peterka a asistence sbíral Jiří Welsch.

Do poslední části Nymburk vstupoval s náskokem 16 bodů a zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Jenže v závěrečné pětiminutovce soupeř ještě zabojoval a desetibodovou šňůrou udělal ze zápasu drama. Nymburk ale komplikaci nepřipustil a důležitou výhru uhájil.

Nymburk - Academic Sofia 85:78 (20:22, 42:39, 69:53)

Nejvíce bodů: Dixon 23, Hruban a Sant-Roos po 15, Jagodič-Kuridža 12 - Taylor 18, Barovič 16, Sakič a Ivanov po 13. Fauly: 24:22. Trestné hody: 21/16 - 19/10. Trojky: 7:10. Doskoky: 33:31.