Sportovní zprávy

Basketbalistky Nymburka dál zůstávají neporažené

Praha - Basketbalistky Nymburka se více než poločas trápily s Karlovými Vary, ale nakonec s přehledem udržely ligovou neporazitelnost. Středočešky zvítězily 74:54 a jejich úspěšná série trvá už jedenáct zápasů.

Středočešky zlomily odpor soupeře až v závěru třetí části, do té doby se oba celky přetahovaly o vedení. Hostující tým táhla talentovaná pivotka Reisingerová, jež do poločasové přestávky dala 20 ze svých 21 bodů.

Když pak do druhé půle vstoupily Karlovy Vary šesti body za sebou, vzal si domácí trenér Kurucz po necelé minutě hry oddechový čas a teprve potom začal zápas nabírat očekávaný směr. Zejména závěr třetího hracího období a celá čtvrtá část pak už vyzněly jasně ve prospěch favorita.

Nymburk je dál druhý za rovněž stoprocentním USK Praha, s kterým se utká po Novém roce. Třetí místo si upevnil Trutnov, který vítězstvím 82:63 nad VŠ Praha protáhl aktuální šňůru výher na sedm.